Pogledajte određenu poruku
Staro 17. 03. 2007.   #12
analyzer
novi član
 
Datum učlanjenja: 17.03.2007
Poruke: 9
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
analyzer is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao BrainDamage
A, da nemas kakav overwrite varijabli u toj update skripti, ako se kacis istovremeno i na obe baze pa... ili si hardcode-ovao parametre u mysql_connect i mysql_select_db? Sta tacno kaze die(mysql_error()), access denied? Firewall? Ostajem bez ideja, gadno je ovako "na daljinu" pogadjati...
evo parceta koda
$dbh=mysql_connect("ip", "user", "pass") or die ('I cannot connect to the database because: ' . mysql_error());
mysql_select_db("baza",$dbh);
Najcudnije je sto mi uopste ne daje koja greska je u pitanju.
samo napise da ne moze da se konektuje i to je to...nema opisa greske.
vidi se da pokusava da se nakaci, odziv je sporiji.
sto se tice price o proxy-ju, ne znam da li sam iza nekog. kacim se preko telenorove mreze (GPRS).
opet...cudi me da ako je definisano na serveru da host moze biti bilo ko...zasto ne prolazi. A prolazi sa istim parametrima kad se kacim preko Navicat-a direktno na bazu...
Evo sta sam ja pokusao...
Analizirao sam malo Apache-ov konfiguracioni fajl... posebno odeljke o LISTEN i BINDADDRESS... recimo da bi Apache pored lokalhosta trebalo da osluskuje i hostove koje sam naveo...medjutim, cim unesem IP i aktiviram apache on se podigne ali ne radi bukvalno nista. Nema odziva na localhostu.
hmmm... ajde ako neko od vas moze, nek napravi stranicu kod sebe u lokalu i sa parametrima proba sa te stranice da se poveze na remote bazu i iscita nesto iz nje... ja bukvalno nemam nikakvu ideju vise.
analyzer je offline   Odgovorite uz citat