Pogledajte određenu poruku
Staro 16. 02. 2006.   #4
Pedja
Predrag Supurović
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 24.01.2006
Lokacija: Užice
Poruke: 791
Hvala: 3
200 "Hvala" u 12 poruka
Pedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished road
Default

Ja sam tvoju prvu poruku razumeo kao ideju da mozes da napravis RDMBS umesto RDBMS-a pa sam ti tako i odgovorio. FoxPro sam naveo kao primer RDBMS koji radi nad flat tabelama.

E sad, ova tvoja druga poruka potpuno menja smer diskusije. Tebi dakle ne treba RDBMS nego ti treba nesto slicno ali specificno uz poprilicna ogranicenja, odnosno nesto sto je baza podataka u prilicno sirokom smislu te reci (toliko sirokom da recimo svaki niz mozemo smatrati bazom).

Ak pravis igricu i treba ti da u memoriji baratas podacima, onda moras razviti svoj sistem, koji ce sigurno raditi brze od RDBMS iz par razloga od kojih najvise uticaja ima to da se radi o specificnom resenju koje je optimizovano da radi samo taj konkretan speicifican posao u specificnim i vidoko kontrolisanim uslovima. RDBMS-u u toj situaciji nema mesta, vec ti preostaje da porucis kako RDBMS radi neke stvari pa implementiras takve tehnike u svoju aplikaciju.

To i dalje ne znaci da je RDBMS inferioran, nego da ti radis aplikaciju koja po svojoj sustini ne moze da koristi RDBMS.
Pedja je offline   Odgovorite uz citat