Pogledajte određenu poruku
Staro 19. 09. 2010.   #26
smarkovic
Slobodan Marković
Qualified
 
Datum učlanjenja: 21.03.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 153
Hvala: 67
86 "Hvala" u 30 poruka
smarkovic će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za smarkovic
Default

@srdjan @vidak @gargoyle
Kao što već rehoh, uporedna pravna i poslovna praksa jeste korisna za analizu (i niko ne kaže da toga neće biti), ali to nije magični štapić. Cilj započinjanja inicijalne teme bio je da, na osnovu opisa pravo napravimo ispravnu dijagnozu problema, pa tek onda formulišemo odgovarajuće rešenje. Džaba ti prepisan zakon, ako se njime ništa ne rešava. Takvih primera imaš milion u Srbiji, a možda najbolji primer je važeći Zakon o elektronskoj trgovini (koji je divno preuzet iz prakse razvijenih zemalja EU, ali je malo koji problem e-trgovine u Srbiji rešio...)

Ono što mene interesuje jeste da steknem što širu sliku o problemima u praksi, da se što bolje pripremim i pokrenem kod državnih organa priču o temama za koje su oni nadležni. Naravno, u granicama mojih mogućnosti, koje nisu velike, ali nisu ni beznačajne.

I opet ponavljam, najgore je održavanje sadašnje situacije u kojoj se malo toga pouzdano zna i malo toga funkcioniše kako treba, a ne zna se ni ko, ni kada, ni kako će da pomeri stvari sa mrtve tačke...

Kapiram ja hejt i razočarenje. Ja, kao i vi, živim u ovoj zemlji i delim vaš hejt i vaše razočarenje. To je sasvim legitimno (što bi rekao dr Koštunica ), ali realno, nema nam leba od kukanja...

Pozdrav,
Sloba
smarkovic je offline   Odgovorite uz citat