Pogledajte određenu poruku
Staro 07. 11. 2005.   #24
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

Citat:
godza:
Da li su buzz ili ne zavisi od mesta gde su spomenute. U programerskim krugovima to ne treba da budu buzz reci. Mozda ti nisi izvukao sustinu, ali definitivno poruka je postojala.

Definitivno se isplati

- lepsi kod,
- prostiji kod, usteda ljudskih resursa,
- extra brzo (rapidno) razvijanje aplikacija, usteda ljudskih resursa i vremena,
su neke od najbitnijih prednosti ovog jezika.
Ruby on Rails definitvno jeste proizvod 37signals buzzword mašinerije. Ali, s druge strane važe sve navedene prednosti. Nažalost, RoR je i dalje komercijalno primjenljiv samo u slučaju razvoja proizvoda u situaciji sam svoj gazda (npr. Romance-cafe je mogao ladno biti napisan u RoR), odnosno u situaciji manjih timova koji kreiraju produkte koje će da distribuiraju pod svojom etiketom, tj. ništa od klasičnih klijenata.

Citat:
Ilija Studen:
To što nekima zvuči kao buzz drugima je svakodnevica
Mudro rečeno.

Citat:
degojs:
Ne znam koliko sam merodavan da ocenjujem samog sebe, ali rekao bih da znam ponešto o .NET platformi, pa bi možda mogao da pojasniš sa više detalja koja su to zvona koja bi trebala da se oglase ako nam neko pomene ASP.NET, pošto na poslu radim kombinaciju Java/JSP/ASP.NET/C# i nije mi nikako jasno šta hoćeš da kažeš?
Ja nisam programer, ali sticajem okolnosti često sam s njima u dodiru. Što se tiče Web developmenta, .NET developeri su ono najnajufuraniji... prosto nevjerovatno.

Citat:
dinke:
Inace, iako sam php guru (skromnost mi nikad nije bila jaca strana) ne znam ama bas nista o Ruby-u, ali mogu da tvrdim da mi niko nije trazio isti za 5 godina koliko se bavim Web-om.
Neće ni u narednih pet godina. Da komentarišem na ovom mjestu temu, koja je po mom skromnom mišljenju promašena, odnosno bar ono u šta se razvila. Ne vidim loše to što se neko "loži" na neku platformu, pogotovo kada je ista sa aspekta tehnoloških mogućnosti dokazana u praksi. Potpuno su druga priča nuspojave koje prate određene platforme, nema boccia da to lijepo objasni pa moram ja: PHP developeri su bjedno plaćeni, .NET su precjenjeni i prepotentni, Python je hakerska igračka, C je hardcore makljaža, RoR je nekomercijalan, i tako u nedogled...

Citat:
dinke:
Skoro isto vazi i za python, mnogi ljudi (Bruce Eckel anyone) kazu da je to najbolji programski jezik ikad izmisljen, pa opet, ne vidim da se njegova upotreba uopste rasirila u poslednjih par godina.
Ima ona zanimljiva anegdota koju je u više navrata Paul Graham u svojim esejima poimao. Kod poslodavaca profila omiljenog Googleta važi mišljenje da Python konzumiraju prave hakerčine (u izvornom značenju), pa je opšta praksa kada traže Java i PHP programere, da objave konkurs za Python programere, pa iz reda istih koji se jave na konkurs, regrutuju ljude koji im trebaju za konkretnu mass market tehnologiju.
mungos je offline   Odgovorite uz citat