Pogledajte određenu poruku
Staro 04. 03. 2009.   #13
nn.nn
nobody
Expert
 
Avatar nn.nn
 
Datum učlanjenja: 19.04.2007
Poruke: 537
Hvala: 14
705 "Hvala" u 106 poruka
nn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao degojs Pogledajte poruku
Pa sad.. da li je prirodnije i razumljivije da brojevi budu brojevi ili tamo neki.. objekti?
A šta su brojevi onda kad su samo "brojevi"? Nisu li to ti... objekti? Da ne bude zabune, ozbiljno pitam. Zašto je taj koncept (brojevi kao objekti) posebno težak za razumevanje za nekog ko barata OOP? Zar to nije samo jedna apstrakcija?

Uostalom, čini mi se kad god se pominje to sa brojevima, to je da bi se naglasilo da je Ruby do temelja objektno orjentisan. Ne vidim šta tu može praktično da pravi problem kad treba da sedneš nešto da kodiraš. Mada može i stojeći, ako imaš odgovarajući sto.

Lična nota: ja sam Ruby učio kao, praktično, totalni početnik u programiranju, ako izuzmemo NAR-1 i 2, nekakav teorijski (papirni) Basic, nešto malo shell skriptovanja i povremeno očijukanje (bez pipanja) sa kodom u nekim drugim jezicima. Ne tvrdim da sam nešto mnogo napredovao, ali nisu brojevi ono što mi je možda bilo teško da razumem.

Poslednja izmena od nn.nn : 04. 03. 2009. u 07:54.
nn.nn je offline   Odgovorite uz citat