Pogledajte određenu poruku
Staro 05. 03. 2009.   #49
nn.nn
nobody
Expert
 
Avatar nn.nn
 
Datum učlanjenja: 19.04.2007
Poruke: 537
Hvala: 14
705 "Hvala" u 106 poruka
nn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao ivanhoe Pogledajte poruku
Aj malo da vratim ovu pricu iz orbite oko Jupitera malo nazad na Zemlju

Mislim da je za nekog ko krece da uci da programira OO vrlo bitno da u startu nauci jednu stvar: kad mu OO koristi, a kad je prakticnije sve zapakovati u jednu metodu koja ce biti efikasna. Takodje mislim da je zgodno da se ucenje krene u nekom jeziku koji je lak, i sa kojim ces moci da dobijas poslove, jer tesko ce neko nesto nauciti citajuci knjige, programiranje se uci tako sto se programira. Tako da je moja preporuka neki od major jezika tipa C# ili cak PHP.

Da me ne shvati niko pogresno, python i ruby su ok jezici, ali su toliko drugaciji od svega ostalog da ce coveku posle biti tesko da predje, a zbog izbora poslova u Srbiji ce zavrsiti radeci ili C# ili Javu ili PHP, pre ili kasnije.
Čovek je fizičar i, izuzev ako misli da menja struku, verovatno mu OOP treba zbog nečeg konkretnog. S obzirom da ne znamo šta je to, tvoja argumentacija, iako ispravna u opštem slučaju, ne mora biti važna za konkretan slučaj. Moguće je da postoji "language of choice" za tu vrstu problema.
nn.nn je offline   Odgovorite uz citat