Pogledajte određenu poruku
Staro 22. 08. 2009.   #71
Doc Holiday
član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 17.09.2008
Lokacija: NS
Poruke: 32
Hvala: 0
1 "Hvala" u 1 poruci
Doc Holiday is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao zira Pogledajte poruku
Doc, to se zove konkurencija. Kada imas mnogo jaku konkurenciju, spreman si na mnogo velike ustupke. U navedenim domacim slucajevima to uglavnom nije slucaj.

I to se ne tice samo online biznisa, vec biznisa uopste. Nijedan ozbiljan biznis nece davati velike provizije za svakog novog kupca koji mu dovedes (a da ne govorim o dozivotnoj proviziji) ukoliko mu to stvarno nije jako potrebno ili ne funkcionise na principu piramidalnih shema.

Ovi sajtovi rade i bez affiliate programa, ljudi dolaze na njih i kupuju i bez partnerskih linkova. Bizi je skupio 250.000 ljudi bez partnrskog programa. Tako da u navedenim slucajevima, partnerski programi nisu "biti ili ne biti" vec jedan od kanala kojim se dolazi do novih korisnika i konverzija.

To ti daje i odgovor na pitanje kada ce biti jos povoljnije biti affiliate na domacem trzistu. Kada se pojave domaci sajtovi koji bi da pokusaju uzeti dio trzista Karika, Donesi.com-a ili Vizio Shop-a. I novi i stari igraci na trzistu ce tada biti spremniji na vece provizije i bolje uslove.
Slazem se u potpunosti. Ali evo recimo hosting konkretno. Kod nas ima svega nekoliko aff programa ovog tipa bar za koje ja znam: Exe Hosting, Adria Host, Dream Web Hosting. Hrvatskih ima nesto vise ali ono sto hocu da kazem da ovi programi nude 20% provizije samo za prvu godinu hostinga od kupca kojeg si im doveo. Domaca hosting konkurencija nije toliko mala bez obzira sto ima samo nekoliko aff programa, a opet su im uslovi kako za korisnika tako i za affiliate partnera veoma nepovoljni. Plus bih zeleo da istaknem to da su ovo usluge koje ne znaju za teritorijalne granice pa tako ja, kupac iz Srbije mogu da uplatim strani hosting ako vidim da mi nude vise mogucnosti za manji novac. Naravno jos uvek ljudi ovde nemaju kartice ili nemaju hrabrosti, ili ne znaju engleski, ili su dosta neupuceni pa ih sve to koci da uplate strani hosting. Strani shared hosting kosta negde u proseku oko $70 sa neuporedivo vise resursa nego bilo koji domaci. Kad smo kod njihovih affiliate programa, ove hosting firme vecinom posluju preko CJ-a, i ti za prodat hosting paket dobijas vise od 100% od prve prodaje, tacnije u vecini slucajeva $90 i $100. Kako? Zasto? Tako sto imaju dovoljno vere u svoje sposobnosti i kvalitet usluga da mogu da racunaju na to da ce njihova musterija obnoviti hosting sledece godine a mozda i narednih 10. Mozda tu dobijam odgovor zasto domace hosting firme nude samo 20% na prvu kupovinu.
Doc Holiday je offline   Odgovorite uz citat