Pogledajte određenu poruku
Staro 23. 09. 2009.   #19
rakche
novi član
 
Datum učlanjenja: 16.08.2009
Poruke: 9
Hvala: 1
1 "Hvala" u 1 poruci
rakche is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Gargoyle Pogledajte poruku
Na sajtu od jednog klijenta nam se nekako stalno ubacuje neka maliciozna skripta....
Ne znam da li ce ti ovo pomoci ali ja sam muku resio, Da ne zalazim puno u istoriju problema bicu kratak. Pre mesec dana sam imao taj problem sa iframe virusom ili ne znam ni ja vise sta je bilo u pitanju. U svakom slucaju promenio sam tada Kaspersky AV u koji sam se zaklinjao u Kaspersky IS i odmah sam video da sam pun svega i svacega. Pokusavao sam sve i svasta. Trazio skripte po netu koje uklanjaju taj iframe, na kraju i pisao sam medjutim ludi iframe se vracao. Onda sam uzeo pa lepo ceo sajt prelistao i ubio svaki iframe link. Jurcao sam i neke js fajlove koji su (po mnogima) leglo tog malog "skota". Nakon toga dosao sam do informacije da neki virus (zaboravio sam ime pa mi ne zameri/te) izvlaci user i pass sa ftp klijenta pa sam uporedio koje sajtove sam imao i ukapirao da je to zapravo problem. Izbrisao sam tadasnju verziju SmartFTP, skinuo drugu i neko vreme se nije pojavljivalo. Medjutim opet se vratilo i u krug.

Na kraju sam reinstalirao operativni sistem (u mom slucaju Windows XP), nakon instalacije promenio sifre na svim sajtovima (cak i onim koji nisu bili zarazeni), lupio permisije na vitalne dokumente na hostinzima, poceo da koristim program koji cuva sifre (sa enkripcijom naravno) i problem je iscezao.

Da napomenem da sam namerno ostavio jedan sajt koji je bio u fazi izrade zarazenim da bi posmatrao razvoj malog iframe "stvora". Da bi na kraju utvrdio da je ta promena sifre i reinstaliranje sistema (koji se definitivno ne da ocistiti kada se zarazi gore ne-pomenutim virusom) definitivno pomoglo.
rakche je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" rakche za poruku: