Pogledajte određenu poruku
Staro 05. 07. 2007.   #21
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Citat:
Originalno napisao bojan_bozovic Pogledajte poruku
Ozbiljniji projekt ionako podrazumeva tim, pa nikako, makar od nule pisao, neces poznavati sav kod.

To sto ti radis nesto gde je DIY pristup od nule izvodiv, ne znaci da tako moze kad ti DIY od nule znaci pet godina rada, a za vecinu programa upravo to vazi, ne prvo.

Dalje, cak i ako radis od nule na jednom nivou ces morati da se prilagodjavas tudjem kodu

Sto se ovoga vBulletina tice, priznajem da ti je opaska na mestu, medjutim, jer to spada u nesto sto jos uvek ima smisla pisati od nule.
Vec u prvoj recenici imas 2 velike greske. 1. Zasto podrazumeva tim? 2. Pa cak i ako je tim, moras da znas kompletan kod jer u timu ne radi svako za sebe, vec se postuje neki plan i koncept. To onda i nije bio tim.

Drugo niko ne kaze da ti svaku put radis od nule, kada uradis jednom koristis ga ubuduce i za 5 godina koje spominjes imas kompletan framework, sa ogromnom razlikom sto poznajes svaki red i znas gde je sta. Treba izmena? Doradis to sto treba. Treba nesto sto nemas? Potrosis jedan dan da napises pa imas i to. I ne prilagodjavas se nikome, narocito ne necijem kodu - ko zna ko je to pisao i kako... Poznata je situacija da neki za kojima se digao buzz da su "programeri" imaju jako los kod jer cak i nisu programeri vec samo useri.

Po tvome ne znam ni zasto mislis da bi vBulletin trebalo pisati od nule? Nelogicno mi je.

Off Topic: A ovome za dinosauruse bih rekao nesto jako ruzno, ali sam na odmoru i ne zelim da se nerviram pa necu da ga udostojim ni odgovora
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat