Pogledajte određenu poruku
Staro 09. 09. 2011.   #7
kwisko
član
Na probnom radu
 
Avatar kwisko
 
Datum učlanjenja: 08.08.2007
Lokacija: Niš
Poruke: 34
Hvala: 19
6 "Hvala" u 5 poruka
kwisko is on a distinguished road
Default

Hvala @ivanhoe na sugestiji za Stubbornell - pogledao sam par klipova na brzinu i deluje mi prilično korisno i intersantno.

Generalno, ona radi na "projektu" OOP CSS tako da se njena priča manje-više svodi na organizaciju i optimizaciju CSS-a za ponovno korišćenje, ali uz poštovanje nekih osnovnih pravila koje se u Googleovom dokumentu navode. U jednom od članaka je navela da je čak i Facebook imao dosta reduntandnih stilova i da je prilikom jednog redizajna smanjio broj heading stilova sa 850+ na samo 25, što je prilično velika razlika.

Inače i na Bootstrap Google Groups sam otvorio temu pa ako nekoga interesuje može pratiti. Kao što reče Mark Otto u toj poruci - verovatno je najbolji neki "balanced mix" - i da bude pogodan za održavanje i da ne bude nešto posebno "težak" za renderovanje.

Cenim da se razlika u brzini renderovanja meri milisekundama i da u većini slučajeva i nije zapaženo primetna - sigurno je primetnija razlika u učitavanju kompresovanog i nekopresovanog css-a, nego u renderovanju.
__________________
About.me / Code Control / MagelanApp
kwisko je offline   Odgovorite uz citat