Pogledajte određenu poruku
Staro 13. 11. 2009.   #3
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

Nisam na Linuxu vec par godina, ali da probam da pomognem posto se niko drugi ne javlja

Citat:
- YUM
- .tar.gz
- .rpm
- .deb for Ubuntu
Ovo su razne verzije install package-a, prvi je YUM za fedoru, tar.gz za slack recimo, rpm za rhl (i ostale distroe koji podrzavaju RPM format) i deb za debian, ubuntu i sl.

E sad, poruka koju si dobio:

Citat:
Package: adobe-flashplugin
Error: Dependency is not satisfiable: libnspr4-dev
Znaci da trebas da instaliras taj libnspr4-dev, ne koristim Ubuntu tako da ne znam, ali trebalo bi da ima neki app instaler gde se to jednostavno skine i instalira. Na debi(l)anu to je nesto tipa:

apt-get install libnspr4-dev (sas sve root privilegijama naravno)

E sad da se ne bi smarao sa ovim instalerima, za flash je koliko se ja secam dovoljno da te *.so fajlove iskopiras u plugins folder mozille ili napravis sim linkove i setujes privilegije i to ce raditi (restartujes mozillu i proveris sa aboutlugins). Stvar je veoma jednostavna za nekoga sa malo *nix iskustva, e sad ja nista od toga ne radim bez konzole ali kontam da to moze i u tom GNOME-u iz GUI-a da se odradi (Nautilus ili kako se bese zove file namager za GNOME).
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!

Poslednja izmena od dinke : 13. 11. 2009. u 19:29.
dinke je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" dinke za poruku: