Pogledajte određenu poruku
Staro 14. 05. 2010.   #1
Miroslav
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 26.12.2006
Poruke: 70
Hvala: 12
1 "Hvala" u 1 poruci
Miroslav is on a distinguished road
Default Problem sa "include" fajla kreiranim pod različitim sistemima.

Ima jedan glavni skript u toku kog se uključuje (include) drugi skript. U tom trenutku dolazi da prekida generisanja HTML koda i strana jednostavno bude "odsečena".
Problem je u tome što sam taj fajl koji se uključuje kreirao pod Windows sistemom pa ga prekopirao na Linuks server na kome se i izvršavaju ove skripte.
Kad ovaj isti skript kreiram pod Linuks sistemom sve radi kako treba.
Što mi je takođe čudno, kad kreiram ovaj fajl na jednom Windows sistemu dolazi do ovog problema, ali kad pređem na neki drugi računar isto pod Windows-om i uradim sve isto onda radi u redu i ne dolazi do prekida.

Da li je moguće da Windows pri snimanju fajla dodaje neke dodatne (nevidljive) kontrolne karaktere koje Luniks npr. ne može da pročita i jednostavo prekida izvršenje skripte pod njim?
Kako onda da podesim Windows da snima fajlove kako treba?

Imam i još jedan sličan problem. Situacija je ista samo što fajl koji se uključuje kreiram i izvršavam pod Linuksom. Ako je on prazan ili ako samo ima "<?php ?>" generiše se ceo HTML i pošalje se čitaču ali od tog momenta čitač prekida prikaz generisanog HTML koda (iako se sve vidi kad pogledam kod (view sorce)). Čim dodam neki karakter u ovaj fajl čitač odmah prikaže ceo kod iako je razlika samo u tom jednom karakteru.

Da li je neko imao sličnih problema?
Miroslav je offline   Odgovorite uz citat