Pogledajte određenu poruku
Staro 23. 10. 2006.   #24
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Dragan
Ovo je tipični balkanski stereotip. Ja sam više iz fazona da svako ima svoj "thing" u braku/porodici - ne zbog keša, već više zbog mentalnog zdravlja. Mnogo bi mi draže bilo da mi je žena uspešna u nečemu što radi nego da je neka brutalna maca "blejačica" koja kafeniše po ceo dan. Kapiram da kada svako radi to svoje "nešto" da se razvija i osećanje zadovoljstva samim sobom, samostalnosti (u smislu da nisi na ulici bukvalno ako nešto krene po zlu u vezi), itd.
Odlično rečeno. Ne postoji na svijetu gora stvar od nezaposlene žene. Moje neko razmišljanje o izboru saputnice za iole duži period jeste svakako bitna stavka da je okupirana nečim barem četvrtinu dana. Da li će da studira, radi kao maserka, vodi IBM ili se bavi humanitarnim radom, bukvalno svejedno dok god to nju okupira i ispunjava. Da li će ona tu da zarađuje nešto mizerno ili duplo veću kintu od mene, sekundarna je stvar.

Ono što je bitno reći da su žene decision makeri u kući, bez obzira da li se radi o kupovini hljeba i mlijeka ili nekretnina. Samim tim, u trgovini post-modernog doba je primarna stvar ubijediti ženu da kupi. Da ne pričam sad anegdotu kako sam dobio jedan Web-related posao, tako što sam ubijedio ženu od lika kome sam prodavao uslugu. Sjedili smo sve troje, i kad sam ja ukapirao da žena sve pozorno prati i upija, bilo je potrebno samo par puta se u razgovoru fokusirati na nju i odgovorati na par njenih konstatacija. Momentalno sam znao po njenom pogledu, iako je muž još djelovao neodlučno, da je priča prodana

Što se tiče žena i startupa, kao što ljudi rekoše prije mene, žene su po prirodu proračunate i igraju na sigurno. Odatle činjenica da je manje žena spremno da se kocka sa rizičnim startup poslovima. S druge strane ono što je manje poznato jeste da postoji veliki broj startup kompanija koje su pokrenule žene, koje nisu dostigle planetarnu slavu, ali sasvim stabilno posluju godinama. Upravo zahvaljujući ženskoj proračunatosti i sposobnosti da se fokusiraju na mjesečni gotivinski priliv i stabilnost posla.
mungos je offline   Odgovorite uz citat