Pogledajte određenu poruku
Staro 20. 08. 2010.   #1
smez
smezuljak
 
Datum učlanjenja: 16.01.2010
Lokacija: Smederevo
Poruke: 3
Hvala: 1
0 "Hvala" u 0 poruka
smez is on a distinguished road
Default SQUID access log

Pozdrav svima! Nadam se da sam postavio temu u odgovarajućem podforumu, tiče se proxy web servera.

Zanima me tumačenje nekih kolona access log-a. Detaljnije o njemu može se pročitati na: http://www.comfsm.fm/computing/squid/FAQ-6.html#ss6.6

Imam par kraćih pitanja pa bi bilo lepo da mi neko pojasni neke stvari koje nisam siguran:

1) Četvrta kolona "result codes". Prvi deo (koji ima, uglavnom, vrednosti MISS i HIT) odnosi se na traženje određenog fajla u keš memoriji SERVERA? Ili grešim?

2) Drugi deo iste kolone ima vrednosti "status kodova". Možda mi je ovo i najpotrebnije da razumem precizno naredne kodove:
- 206: Partial Content (pojavljuje mi se češće od recimo koda 200 koji označava uspešno izvršenje). Kako da tumačim ovaj kod? Fajl je delimično primljen, korisnik je prekinuo u toku izvršavanja, nešto treće?
- 302: Moved Temporarily. Ko ga pomerio, i gde ga je pomerio?
- 403: Forbidden. Na kom nivou je taj fajl zabranjen da mu se pristupa? Šta ga je učinilo nedostupnim?

3) Šesta kolona "request method". Šta je ICP QUERY? Odakle dolaze ti zahtevi? Poklapa mi se 99% sa UDP zahtevima.

4) Poslednja deseta kolona "tip podataka". Nekad vrednosti kolone nemaju smisla i to me buni. Primera radi, pristupanju nekih PDF-ova (URL adresa, 7. kolona, završava se sa ".pdf") u poslednjoj koloni beleže se različiti tipovi podataka među kojima su: "multipart/byteranges", "multipart/x-byteranges", "text/html" i "text/plain". Kako da razumem ovo? Ili jednostavno da ignorišem ovu kolonu?
__________________
Šta mi vredi što sam pametan kad imam posla sa budalama?
smez je offline   Odgovorite uz citat