Pogledajte određenu poruku
Staro 11. 06. 2005.   #8
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

Citat:
Dejan Bizinger:
Kada kazem portal opsteg tipa mislim upravo to - mesto gde je zastupljeno vise tema, sajt koji nije samo o automobilizmu, nego pokriva vesti, muziku, filmove, tehnologiju...
To je veoma mnogo sadržaja za koji ti je neophodna redakcija, tehnička ekipa,
prostorije, radna oprema, bla bla... i kao što napisah u prošlom broju, brdo para.

Pošto je zlatno doba dot-koma debelo iza nas, kako tvoj sadržaj neće da predstavlja opozicioni "demokratski voice" tamo nekom čika diktatoru, jedino pravo rješenje jeste da se usko fokusiraš u okviru određene niše. Što opet ne garantuje uspijeh, ali manja su ulaganja i manji je rizik.

Citat:
Zasto onda Pink kao verovatno najprofitabilnija TV u Srbiji nema slican portal!?

Nemaju para za tako nesto?
Koji će im neki tamo Internet, kad ubiru najveće prihode od TV oglašavanja u Srbiji.

Gore iznesena razlika od 130 miliona velikim dijelom otpada na popust na Pinku, što je i glavno pitanje upućeno ad agenciji od strane klijenta. Koliki vam je agencijski popust na Pinku?

Citat:
Znaci, hocu da kazem da kod B92 nije kapital najbitniji faktor sto imaju tako kvalitetan sajt nego njihov menadzment i clanovi tima koji shvataju znacaj Interneta a to su jos davno shvatili.
Naravno, sve je to ok. Ali financijski gledano, B92.NET je mala maca za ostatak kuće i većina oglasnog sadržaja tamo su određni vidovi kompenzacija (platiš mega TV kampanju pa dobiješ gratis mjesečni baner na B92.NET i slične šeme).

Citat:
Naravno, Severina je doprinela rastu njihove popularnosti kod, kako ti kazes
"non-online" sveta. Taj "non-online" svet za mene nije toliko bitan. Sta meni znaci sto ce neki Milisav sa Homolja znati za moj sajt iz novina ako on pored toga sto ne koristi Internet, ni ne zna sta je Internet a i o kompjuteru je samo cuo da je dobro "znati" kompjutere jer se moze lepo zaraditi...
Mislim da ovdje veoma griješiš. Poenta je u tome da kada sutradan tom Milisavu (koristio on Net ili ne) ponudiš da njegov sir prodaješ preko Interneta, da te ne gleda zblanuto i kaže šta mu je to i šta će mi to. Jednostavno ovdje treba graditi pozitivan PR o snazi i prednostima Interneta, tako da bude običnom seljaku razumljiv. Zato je Tasa i napisao knjigu "Internet za seljake".


Nastavak sledi.

Poslednja izmena od mungos : 11. 06. 2005. u 17:51.
mungos je offline   Odgovorite uz citat