Tema: cludged code
Pogledajte određenu poruku
Staro 27. 12. 2005.   #17
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

pa u u pravu si za to....mada ja u principu znam javascript dosta dobro, ali ovaj prototype.js je neuobicajeno pisan za javascript, imam bas utisak da je pisan u duhu Ruby-ja ili mozda Jave samo sa js sintaxom. Posto mi treba ova biblioteka za posao, onda sam morao da se udubim, pa otud i cela ova moja prica...Recimo imas sledeci komad koda:

Kôd:
var Class = {
  create: function() {
    return function() { 
      this.initialize.apply(this, arguments);
    }
  }
}
moj je utisak da se ljudi koji dolaze iz drugih jezika i nisu navikli na prototype orijentisane jezika kao js (ili perl) trude da formatiraju kod tako da lichi na ono na sta su navikli, jer bi klasican javascript nacin da napises ovo iznad bio:

Kôd:
var Class = new Array();
Class['create'] = function() {
    return function() { 
      this.initialize.apply(this, arguments);
    }
}
sto je (meni) mnogo citkije...

a posebna prica je da li je referenca na anonimnu funkciju koja vraca anonimnu funkciju koja poziva metodu nesto sto bi moglo da se nazove jasnim i citkim kodom...apsolutno sam siguran da je ista funkcionalnost mogla da se postigne jednostavnijim kodom, samo uz koju liniju koda vise...

Ovo me uvek podseti na Lasla Krausa i njegove pointere na pointere na pointere u C-u... fin nacin da impresioniras studente, ali u real life-u onaj ko dobije tvoj kod posle na debugovanje ti j*** sve po spisku..
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat