Pogledajte određenu poruku
Staro 18. 03. 2009.   #147
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

Za neke stvari se slazem za ovu "domacu vs stranu" diskusiju.

Jeste dobro to za face 2 face meeting i u slucaju da se desi neki incident da te nece odmah banovati. Medjutim, realno gledano Google i u Srbiji ima predstavnika koja se ne bavi samo Srbijom a pored nje ima osoba sa ovih prostora sa kojima se moze pricati i resiti problem. Te druge osobe sa nasih prostora uglavnom sede u Google EU HQ, ali meni je bitno da mogu svrshidno da pricam i resim problem ako postoji. Ice i pice je tu manje bitno.

Slazem se sa Mileusnom za to oko oko starosedelaca i prvoboraca iz web 1.0 ere koji su cesto i dalje dominatniji od Googlea u svojim zemljama.

Naravno da nije tacna konstatacija o nekoj nezavisnosti datih servisa od centrale. Kao sto ne vazi ni za vecinu drugih firmi u celokupnom ili vecinskom vlasnistvu strane firme. To me podseca na onu pricu o stranim bankama u Srbiji.

Iako bi mozda meni najvise odgovaralo zbog posla koji obavljam Pecina zelja da FB propadne u Srbiji. Ja to zapravo i ne zelim. Naravno da bih voleo, kao i moje kolege koje vode soc net sajtove, da FB nije toliko popularan u Srbiji i sto mu mediji daju takav publicitet dok u mnogim drugim zemljama nije uopste tako popularan. Ali tako je - kako je. Ovo je takmicenje kao i svako drugo. Onaj koji je bolji taj ce biti bolji i imati veci trzisni udeo. U prisustvu globalno popularnog FB biti broj 2 nije lose.

Mislim da samo pojedine zemlje u svetu i pojedini servisi u njima mogu da idu na kartu tog lokal-patriotizma, mislim pre svega na Rusiju i Kinu. U Rusiji je Vkontakte FB klon sto je jasno kao iz aviona ali za vecinu Rusa je FB klon Vkonatkte jer su duze vremena koristili Vkontakte, nisu cuili da postoji FB a kada su ga i videli onda su pomislili da je to zapravo klon njihovog sajta. Iz slicnih razloga a i razloga sto velike korporacije dugo ozbiljno nisu pridavale znacaj Rusiji pa se nedavno shvatile da je to jedno od najzanimljivih trzista i Yandex je najbolja Internet kompanija. Naravno ne samo zbog toga nego i zbog dobre infrastrukture.
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat