Tema: Google.me
Pogledajte određenu poruku
Staro 02. 09. 2009.   #67
Dragi Tata
dinosaurus
Master
 
Avatar Dragi Tata
 
Datum učlanjenja: 29.12.2005
Lokacija: Nova Engleska
Poruke: 636
Hvala: 79
263 "Hvala" u 66 poruka
Dragi Tata će postati "faca" uskoroDragi Tata će postati "faca" uskoroDragi Tata će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman Pogledajte poruku
Obećava im takođe nešto neprirodno - svi su jednaki i svi će imati isto, samo ako su dobri komunisti.
Хехе, ухватио си се за моју грешку - требало је да напишем "натприродно" а не "неприродно". Неприродно је што ми овде трабуњамо уместо да радимо нешто корисно, а натприродно је нешто што је необјашњиво природним законима.

Citat:
Originalno napisao bluesman Pogledajte poruku
Na kraju i budizam je "čista nauka" po Budi, kao i hrišćanstvo po Isusu, islam po Muhamedu... probaj da ubediš nekog vernika da to nije istina. Ne bih baš mešao Darvina u to društvo, ali Marksa možeš slobodno da nazoveš mesija, a Lenjih, Tito, Mao, ... su apostoli ili sveci Ništa nećeš pogrešiti.
Не знам ништа о будизму (као уосталом ни ви који се стално на њега позивате ) али ево ја сам верник, па ти кажем да хришћанство није наука - колико знам, једина хришћанска религија која покушава да се прода за науку су "Christian Scientists". Наравно, постоји теологија - наука о религији, али сама религија није наука, бар не у данашњем смислу те речи.

А што се Дарвина тиче, интересантно је да је његово учење у центру две најкрвавије идеологије 20ог века. Не кажем да је он крив за то, несрећник, али тако му се наместило.


Citat:
Originalno napisao bluesman Pogledajte poruku
Sinđelić (koji je bio vojvoda a ne knez)
Синђелић је био војвода само у народној песми (баш као и "цар" Лазар) а иначе је био сеоски кнез.
Dragi Tata je offline   Odgovorite uz citat