Pogledajte određenu poruku
Staro 03. 04. 2008.   #2
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 20.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

Citat:
Originalno napisao misko_ Pogledajte poruku
Za ta polja i bazu mi pod "Collation" stoji "latin1_swedish_ci". Mislim da je ovdije zapravo problem, smatram da kada bi umijesto "latin1_swedish_ci" stajalo "utf_bin" da taj problem ne bi postojao. Da li sam upravu ???
Da, definitivno ti polje u bazi mora biti utf_* da bi cela stvar funkcionisala.

Citat:
MySQL charset: UTF-8 Unicode (utf8)
MySQL connection collation: utf8_unicode_ci
Ne kuzim cemu ovo sluzi, da li mi netko moze objasniti?
Da li sa nekom promjenom ovdje mogu rijesiti svoj problem ?
Određuješ charset za MySQL konekciju, upravo da bi se uskladio encoding između baze i SQL klijenta, u ovom slučaju phpMyAdmina, kako bi svi karakteri bili pravilo enkodirani i da ne bi došlo do "brljanja".

Praksa je da ovo radiš i iz svojih PHP skriptova nakon kreiranja MySQL konekcije:
Kôd:
mysql_query("SET NAMES utf8");
mysql_query("SET collation_connection='utf8_general_ci'");
Citat:
Da li postoji neki nacin da ja kada pokupim string iz baze da ga prebacim iz "latin1_swedish_ci" u "utf-8" ?
Pogledaj iconv funkciju, to bi trebalo da ti završi posao.

Citat:
Koje postavke vi koristite kod MySQL-a za polja(baze) koja imaju "šđžćč" slova i sto koristite za charset unutar meta taga ?
Kôd:
<meta http-equiv='Content-Type' content='text/html; charset=utf-8' />
U svakom slučaju UTF-8 je najbolje rešenje i ne treba se zanasiti sa starijim kodnim rasporedima.
mileusna je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" mileusna za poruku: