Pogledajte određenu poruku
Staro 05. 06. 2007.   #1
Ivan
Psychedelictrance freak
Wrote a book
 
Avatar Ivan
 
Datum učlanjenja: 04.06.2006
Lokacija: Srbija, Beograd
Poruke: 1.008
Hvala: 325
933 "Hvala" u 34 poruka
Ivan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za Ivan
Default Order articles

Imam jedan news engine, u delu u kome se pregledaju textovi postoji lista textova sa raznim detaljima (autor, timestamp, naslov, bla bla). Ova lista ima navigator za stranice (npr: na svakoj stranici po 10 textova) i pored svake stavke u listi imam strelicu (button/link/svejedno) sa kojom menjam redosled zapisa/textova. Logika radi tako sto za svaki text vezujem jedno polje koje odredjuje mesto (order) tog texta, i klikacenjem na button, zapis menja to order polje sa onim iznad njega.

Ovo sve super radi ali problem je kada imam ogroman broj textova i kada hocu npr onaj na mestu 1000 da stavim na 353. Klikanje na button u tom slucaju moze mnogo da smori.

Jedno od resenja je da napravim "prevlacenje" (drag-n-drop) ali mi se cini malo komplikovano jer imam situaciju kada hocu sa npr da prebacim sa 3 na 5 stranicu. Onda bi morao da pravim i handler za prebacivanje stranica.
Ili drugo resenje koje mi je palo na pamet je da otvorim neki pop-up ili nesto slicno u kome ce se upisivati id-evi zapisa koji treba da se promene pa da posle to sve odjednom upucam u bazu.

Ah da ostaje i problem kada zelim da ubacim neki text izmedju dva zapisa a ne da samo zamenim mesta ... ovo nije problem sa trenutnom logikom jer se ide redom (ono smor klik klik) ali kada zelim da preskocim redosled onda dolazi do problema jer treba zameniti previse order vrednosti.

Nadam se da ste razumeli moj problem ? Kako resiti ovaj problem ? Koji su vasi pristupi ?

Hvala,
Ivan
Ivan je offline   Odgovorite uz citat