Pogledajte određenu poruku
Staro 13. 10. 2006.   #13
dee
Domagoj Horvat
Expert
 
Avatar dee
 
Datum učlanjenja: 24.07.2006
Lokacija: Zagreb
Poruke: 502
Hvala: 22
10 "Hvala" u 8 poruka
dee is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za dee
Default

Citat:
Originalno napisao noviKorisnik
Što se tiče pitanja o modifikaciji postojećih zapisa u bazi, ovaj kod je potpuno beskoristan jer se dodavanje odnosi uvek na novi, nepostojeći zapis, a izbacivanje postojećeg reda iz formulara nije analogija brisanju iz baze :-)))
kontam, al mislim da bi se ipak dalo iskoristit. imamo situaciju: jednim formularom (koji sadrzi x ovakvih slogova) se definira jedna tabela. kod unosa smo rekli sve, stvar je jasna. a kod edita, ono sta meni treba je napunit formu sa onoliko slogova (rowova) koliko ih ima definirano za tu tablicu u bazi.

konkretno, rowovi opisuju tablicu na nacin:

1. text input -> ime kolone
2. select -> boja slova kolone
3. select -> boja pozadine kolone
4. text input -> duljina kolone

jedna tablica, naravno, ima vise kolona -> odatle vise setova input polja.

sto se tice indexiranja checkboxova i multiselect lista (pretpostavljam da radi indexiranja govoris da je zamka), s tim nema problema jer ih nece biti.

a sto se tice edita, meni i ne treba da mi click na 'remove' odma mice te zapise iz baze jer pri updateu cu napravit:

- ucitati postojece iz baze u formu
- izmijenit formu kako vec (nebitno)
- upisat novo stanje forme ispocetka u definicije odogvarajuce tabele u bazi (sto znaci, cijeli formular ce se pozivat sa odredjenim idformulara=xy), izmijenit ih kako vec i novo stanje iznova upisat (phpom, naravno). [slicno ko otvaranje fajla sa 'w' opcijom -> truncate file to zero ]

znaci, sve sto mi je crna rupa je podacima iz baze popunit ovako generiranu formu...
__________________
postoje ludosti bez kojih je nemoguce ljudsko dostojanstvo

Poslednja izmena od dee : 13. 10. 2006. u 23:13.
dee je offline   Odgovorite uz citat