Pogledajte određenu poruku
Staro 18. 06. 2010.   #66
rex
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 30.12.2005
Poruke: 54
Hvala: 5
2 "Hvala" u 2 poruka
rex is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao oksite Pogledajte poruku
Kratki follow up, moj doo definitivno ne placa firmarinu, Beograd, Palilula, konsultantska firma, nema reklame, ni na postanskom sanducetu. Bio danas do palilulske filijale Sek. za finansije, pitao za zakon, obaveza isticanja firme je samo za preduzetnike, doo nije uopste u obavezi. Nadam se da ce nekom vredeti, meni bi firmarina bila oko 1000 eura godisnje, sto nije mala para.
Za sve u II zoni je i veca od 1000 EUR godisnje. Ako ne placas ovu taksu, onda ne smes da imas istaknutu firmu na postanskom sanducetu jer se i to racuna kao isticanje firme a ako nemas naziv firme na sanducetu posta iz poreske se moze vratiti njima.

http://www.mena.rs/kakopoceti/registracijadoo.html

"Obavezno je istaći firmu (natpis) na prostoru koji se koristi kao sedište DOO. Ukoliko poreska uprava u postupku terenske kontrole ne može da pronađe stvarno sedište DOO, tada Poreska uprava može pokrenuti postupak privremenog oduzimanja PIB-a (jer može da se radi o tzv. fantomskoj firmi), što praktično znači privremena zabrana obavljanja delatnosti."

Nasao sam da na primer u Coki postoji sledeca odredba u okviru tarife:

http://www.coka.rs/dokumenti/6.pdf

"Taksa za isticanje firme naplacuje se bez obzira da li je takseni obveznik istakao firmu, odnosno obaveza placanja takse proizilazi iz upisa u registar Agencije za privredne registre i na osnovu upisa u imenik advokata Advokatske komore Vojvodine."

Ocigledno je da je ovo krajne sareno reseno, i da ce u buducnosti biti reseno na drugaciji nacin (Djilas je nedavno pricao o ovome) - kao taksa na firmu pa ce tako svaka firma upisana u apr-u imati obavezu placanja bez obzira da li je firma obelezena tablom na zgradi, 3x1cm nalepnicom na sanducetu ili a4 papirom na vratima stana.

Koliko znam trenutno je u toku potpisivanje peticije za vracanje taksi na proslogodisnji nivo (Beograd)
rex je offline   Odgovorite uz citat