Pogledajte određenu poruku
Staro 28. 03. 2011.   #68
tamarab
član
Na probnom radu
 
Avatar tamarab
 
Datum učlanjenja: 17.11.2010
Lokacija: Beograd - Zvezdara
Poruke: 33
Hvala: 3
1 "Hvala" u 1 poruci
tamarab is on a distinguished road
Default

U "Zakonu o privatnim preduzetnicima" u članu 29 piše:
"Osnivač radnje dužan je da firmu istakne na vidnom mestu poslovne prostorije odnosno prostora u kome se obavlja delatnost"
Postoji spisak Delatnosti za čije obavljanje nije potreban poseban prostor (mogu se obavljati kod naručioca ili od mesta do mesta). Tu spadaju i ... podučavanje stranih jezika i davanje časova iz pojedinih predmeta kao i usluge obrade podataka čime se bavim i za šta sam registrovala radnju. Pošto delatnost obavljam kod korisnika (učenika) i stalno menjam lokaciju po celom gradu a ne u svom stanu koji se vodi kao sedište nisam istakla firmu. Uostalom ni u ovom Zakonu ne piše da postoji obaveza plaćanja takse za istaknutu firmu na sedištu već na poslovnom prostoru tj. prostoru gde se delatnost obavlja.
Ako nije potreban i nema poslovnog prostora onda ne može biti ni isticanja firme na nečemu što ne postoji.

A ako treba da ističem firmu na poštanskim sandučićima svojih učenika u raznim delovima grada kako neko može da zna kod koga sam i kako može da mi naplaćuje za zonu Zvezdare ako ja recimo odem u Batajnicu ili Borču da odradim svoj posao?

Neverovatno je koliko apsurda ima u ovim propisima ...

Poslednja izmena od tamarab : 28. 03. 2011. u 23:13.
tamarab je offline   Odgovorite uz citat