Tema: CVS Server
Pogledajte određenu poruku
Staro 10. 11. 2008.   #22
filmil
хардвераш
Qualified
 
Datum učlanjenja: 04.01.2007
Lokacija: Маунтин Вју, САД
Poruke: 117
Hvala: 4
25 "Hvala" u 10 poruka
filmil is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao degojs Pogledajte poruku
Pa ni sistem koji ja koristim (Vista) ne mora da se osigurava na promenu hardvera. [...] Ništa drugo nisam imao na umu, ne umišljaj
Не знам дал ћеш да ми верујеш, али појма немам о каквом умишљању говориш. Овај сам тред схватио као говорну вежбу на тему „како направити мало развојно окружење за кућну радиност или мању фирму“, па сам одговарао из те визуре. Јел то у реду?

Ако си мислио да инсинуирам нешто у вези односа линукса и виндовса, јок брате. Само сам додао у причу начин на који сам решио ствари код куће. Нисам рекао да је најбољи, нисам рекао да имам искуства са другим решењима; само сам рекао да мени ради добро, и описао сам укратко шта сам урадио.

Citat:
E sad, ako sumnjaš na ljude kojima si odobrio pristup na tu svoju mrežu, onda rekoh - klijent se stavi na sistem koji je pod VM. Ili im jednostavno ne daš pristup na mrežu, kad su već sumnjivci
Не то. Има људи који не воле да им подаци иду преко треће странке која може да има увид у податке, па сам напоменуо да поразмисле и о томе. Лепо Хамачи обећава, ал јел они дају сорс, па да ми видимо дал је истина то све што обећавају? Мене баш брига за сигурност везе са хамачијем јер би ми та веза служила да притиснем гумб или два уместо старамајке с оне стране интернета. Али некој хипотетичкој фирми (реко ОП да је за пројекте) можда је битно. Ако нема никог коме је битно, онда занемарите дотичну примедбу.

Citat:
Vidiš ti to. Šaznam, ja sa Hamachi klijentom celo vreme vidim IP adrese ostalih u toj mreži. Ovde klijent izgleda kao npr. ICQ i piše i IP adresa za druge kompjutere. Šaznam kako je kod tebe Možda nešto propuštam pošto sam tek probao isti?
На линуксу је у питању један једини програм из командне линије. Кажеш нешто као hamachi start, па hamachi login (заборавих тачан редослед ал то ваљда није ни битно) и то је то.

Нисам приметио ништа што ми говори о другим рачунарима који су окачени на ВПН и ИП бројевима њихових мрежних интерфејса.

Само сам установио да се појавио нови мрежни интерфејс (tun0) и нови унос у табелу за рутирање за мрежу 5.0.0.0/8. Можда под виндовсом даје више података, ал под линуксом то је све што сам засад пронашао. Погледаћу да ли има још нешто па ћу да јавим.

ф
__________________
Рад је створио човека. Рад ће га и уништити.

Poslednja izmena od filmil : 10. 11. 2008. u 11:32.
filmil je offline   Odgovorite uz citat