Pogledajte određenu poruku
Staro 10. 11. 2005.   #14
noviKorisnik
Dejan Katašić
Wrote a book
 
Avatar noviKorisnik
 
Datum učlanjenja: 10.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.017
Hvala: 129
86 "Hvala" u 43 poruka
noviKorisnik će postati "faca" uskoro
Default

Dakle, "new message" pa izađe formular. A tada stupa na snagu klijentski DOM skripting - dokument može da se prilagodi za potrebe spamovanja (dodavanje ifrejma, targetiranje formulara na njega i automatika za cirkularno submitovanje).

Ovo je samo jedan primer, verovatno postoje jednostavnije metode da ti stigne info da je referer s tvog sajta a da nije sve baš "čisto". Prema onome što sam čitao može eksplicitno da se podesi koja će vrednost referera da stiže na server (ne znam kako tačno, nadam se da ne moram to da dokazujem). Verovatno može dosta da te ojadi i curlovanjem, itd.

...

Ubacivanje intervala između poruka je vrlo pipava stvar koja treba da balansira između ograničavanja potencijalnog spamera i potrebe realnog korisnika za slanjem više uzastopnih poruka. (što znači da je 3 minuta već preterana vrednost, 1 minut bi već mogao da bude dopustiv za korisnika ali spameru već daje prilično komotan prostor).

...

Sve pomenute muke oko hashovanja mi deluju zaludno, jer ako se jednom otvori formular mogu da se pokupe tajne vrednosti koje se tamo pronađu i iskoriste za 800 submitovanja formulara.

...

Rešenje:
Neka se na formularu nalazi vrednost koja može da se iskoristi najviše jednom.
noviKorisnik je offline   Odgovorite uz citat