Pogledajte određenu poruku
Staro 28. 02. 2006.   #40
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Citat:
Originalno napisao mungos
Zaista nisam znao da je situacija sa PHP programerima ovoliko loša. Pa onda majku mu, zar je stvarno nemoguće da u Srbiji ne postoji adekvatan broj sposobnog kadra za ozbiljnije projekte, faktički mi onda realno nemamo šta više da pričamo o razvoju ebiznisa na ovim prostorima...
Ja mislim da je tu i problem. E-business i ne trebaju da razvijaju programeri. Problem je sto svako hoce da bude i programer i dizajner i manager i CEO i marketing expert, zato je toliko procentualno puno propalih vs uspesnih projekata u srbiji (u odnosu na sam volumen).

Moram da dodam i da ima dovoljno kvalitetnog kadra, ali daleko od onog broja kako se na prvi pogled cini. Drugi problem je sto nema dovoljno firmi koji bi da plate kvalitetan kadar i tu nastaje problem. Hoces da vozis dobar auto ali da ga platis kao yugo, to mozda moze sam u Srbiji, ali u svakom slucaju zavrsis sa yugom. Koliko para - toliko muzike.

Ja hocu da se rasteretim, i ne samo to, hocu da sirim business. Nadjem programera i obecam mu XXX eur platu + 200 eur bonus na kraju meseca ako zadovolji. Dam mu u sredu obican script da uradi - rok ponedeljak. U nedelju uvece ga nadjem u kaficu (nije mi od petka odgovarao na mailove niti na telefonske pozive) i pitam da li je zavrsio, a on mrtav 'ladan kaze "evo sada cu da idem da pocnem". E pa batice, ne moras ni da pocinjes onda. I sednem i provedem celu noc u nedelju / ponedeljak da bih uradio to.

A onda je posle 'ladno dosao i trazio mi ne samo platu nego i bonus 200 eur. Bilo je kao iz "maratonaca": Pa jesi mu dao? Jesam, ali po nosu...

Jednostavno, ne samo da nemas sa kim da radis, nego nemas ni u koga da se pouzdas. Da ne bude zabune, ne govorim o svima nego generalno - o vecini sa kojima sam ja imao kontakt.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!

Poslednja izmena od bluesman : 28. 02. 2006. u 18:21.
bluesman je offline   Odgovorite uz citat