Pogledajte određenu poruku
Staro 02. 08. 2007.   #13
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

Citat:
Originalno napisao srdjevic Pogledajte poruku
Kako skontas da li da saljes glavnu formu ako se fajlovi u iframe-u jos podizu?
ja sam to relativno prosto resio sa jednim nizom u koji zabelezim svaki zapoceti upload, a kad se upload zavrsi, skinem ga iz niza. Submit dugme forme zapravo pokrene jednu funkciju koja periodicno proveri da li su svi uploadi zavrseni, i tek tada uradi form.submit(). Ako nisu zavrseni pozove se setTimeout koji ponovi proveru kroz npr. 200 milisekundi. Naravno dodao sam "Saving data,please wait.." poruku i animirani throbber da bi ljudi imali utisak da se nesto desava nakon klika na submit dugme.

Elem, osnovni problem kod ovih asinhronih zajebancija nije kako odraditi sam upload, nego kako pokriti sve moguce kombinacije slucajeva kad se nesto ne odradi kako treba (pukne upload, user canceluje submit ili klikne refresh i slicno). To je ono sto je najveci problem kod asinhronosti sto postoji jako mnogo kombinacija dogadjaja i nikad nisi siguran kojim ce se redom oni desiti, pa je zato php kod za validaciju na kraju daleko glomazniji nego kod klasicnog sinhronog uploada.
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat