Pogledajte određenu poruku
Staro 12. 08. 2008.   #99
jablan
VD IT Direktora
Invented the damn thing
 
Avatar jablan
 
Datum učlanjenja: 08.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.118
Hvala: 503
1.307 "Hvala" u 282 poruka
jablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamen
Default

Citat:
Originalno napisao Dragi Tata Pogledajte poruku
Sa druge strane, Python je baš čitljiv...
Rubi sam počeo da učim baš posle pajtona i priznajem da su me neke stvari u rubiju nervirale. Ne u smislu čitljivosti, već u smislu da se neke stvari mogu napisati na nekoliko načina. Banalan primer: ključna reč return (može ali) ne mora da se navodi, funkcija vraća rezultat poslednjeg iskaza. Takođe, blok može da se uokviri vitičastim zagradama, ali i sa "do"-"end" (neki guideline je da se zagrade koriste u one-linerima, a do-end u multiline blokovima).

Ali, neki, opet, vole mogućnost izbora. Ja sam se navikao, iako mi lično više prijaju striktnije definisane sintakse. Ali ono što sigurno mogu da tvrdim je da je rubi jako intuitivan. Često otkucam neko parče koda za koje nisam siguran da je 100% ispravno, a ono radi. Isto važi i za Rails, vrlo je intuitivan za korišćenje.

@cvele: Ne kapiram pitanje? Odgovorio sam robiju na primedbu o čitljivosti i objasnio svoju funkciju, za slučaj da nekog zaista interesuje.

Poslednja izmena od jablan : 12. 08. 2008. u 15:36.
jablan je offline