Pogledajte određenu poruku
Staro 23. 10. 2008.   #1
noviKorisnik
Dejan Katašić
Wrote a book
 
Avatar noviKorisnik
 
Datum učlanjenja: 10.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.017
Hvala: 129
86 "Hvala" u 43 poruka
noviKorisnik će postati "faca" uskoro
Default Apache, PHP i vlasništvo nad fajlovima

Uvek mi je bio smor da veliki broj fajlova ftp-ujem na server, pa mi pade na pamet da bi bilo zgodno da podignem arhivu i raspakujem ih direktno na serveru. Tako i učinih, prebacio zip, neku klasu koja radi raspakivanje, i kratku skripticu za raspakivanje arhive... Okinuo jednom skriptu i sve fino i krasno, očas posla pojaviše se na serveru gomila direktorijuma i fajlova u njima, baš kao što je i trebalo biti.

Avaj ali... ispade da i nije sve tako krasno - malo toga mogu s tim fajlovima - nema brisanja, nema modifikacije, ne mogu ni da pregazim neki fajl istoimenim iz lokala, ne mogu da promenim atribute fajla... Za utehu, uspeo sam da preimenujem jedan dir :-)

Koliko razumem, pretpostavljam da je kvaka u vlasništvu nad ovim fajlovima, da za vlasnika nije ubeležen isti korisnik kada fajlove kreiram iz raspakivanja arhive ili iz FTP sesije.

Nisam se puno interesovao za ovu problematiku ranije, pa eto teme u početničkim ... Gledao sam već http://php.net/chown a to i da radi, opet rešava samo za jedan fajl a ja ih imam ovde priličnu gomilu, a dodatno ni ne znam kako bi valjalo da postavim parametre - ko je tu Pera a ko Žika?

Postoji li neko ne previše zahtevno rešenje?
noviKorisnik je offline   Odgovorite uz citat