Tema: Google i SEE
Pogledajte određenu poruku
Staro 11. 04. 2007.   #13
robi-bobi
expert
Grand Master
 
Avatar robi-bobi
 
Datum učlanjenja: 05.10.2005
Lokacija: Sofia, Bulgaria
Poruke: 805
Hvala: 222
958 "Hvala" u 68 poruka
robi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za robi-bobi
Default

Citat:
Originalno napisao srdjevic
Sta si hteo da kazes ovim? Bojim se da nisam upucen u pricu...
kad zaradis neke pare preko adsense programa, google u nase zemlje ti salje pare samo chekom

oni sigurno nece da koriste gotove usluge 2checkout-a i MB-a, jer imaju slican servis, ali jedan bank wire mogu da naprawe. Ako ne mogu, onda da lepo srede onaj njihov google checkout (nisam siguran za ime)

e sad, zasto bi google to radio, kad i ovako stvari funkcionisu?
pa:
1) ne funkcionisu bas najbolje: drugaru su 2 puta slali chek i evo ovaj drugi je stigao tek prosle nedelje. Chekao ga je samo malo duze od godinu dana (DHL drugi put)
2) ja sam 100% siguran da je google-u jeftinije (sto se tice bilo kakvih resursa) da odrade sistem koji ce koristiti MB i slati pare tamo, nego sto sad salju chekove ... Moci ce da drze pare kod njih jos meseca dana (a to je vazno, jelte ) i da su svi opet super zadovoljni. Da ne pricamo o ustedjenoj hartiji i global warming... (gde odoh, jbt )
3) ovo nije neka sporedna stvar: adwords/adsense uveliko doprinosi ceni google-a.
4) bruka je bre, u 21 veku da mi salju pare koje ja mogu (u najboljem slucaju) da unovchim posle 2 meseca.

e sad, velike firme definitivno teze donose odluke, uvode novine i slicno
ali kaljaju svoj imidz ovim sto rade
a najnajgore je sto mu se ne vidi kraj

na lokalnom (bugarskom) forumu su pitali predstavnicu kad ce bank wire do bugarske. Odgovor: 'za sada se ne planira'.

mozda chek ima nekih svojih prednosti, ali mislim da su mane daleko mnogobrojnije

eto, to sam hteo da kazem ...
jedna od najvecih web firmi, chek i 21 vek - ne (treba da) idu zajedno!

P.S. primer da je MB dobro resenje za nase krajeve daju microstok sajtovi (na zoni ima dosta tema o njima, t.j. jedna velika tema o MB). Sve radi ok - sajt posalje pare, ti dobijes kroz koji dan i gotovo.
robi-bobi je offline   Odgovorite uz citat