Pogledajte određenu poruku
Staro 10. 02. 2006.   #4
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Citat:
Originalno napisao Ilija Studen
Što se klasičnog tipkanja tiče to nije nikakav problem. Flash ili XMLHttpRequest i malo skriptovanja (kako na klijent tako i na server strani) i to bi trebalo da radi posao.
Na zalost ne radi UVEK posao kako treba. Dovoljno je da je jedan sa sporijom vezom (dialup) pa da je chat bez veze. Njemu kasne poruke, onaj drugi, iako ima brzu vezu mora da saceka... i chat se pretvori u smaranje.

To radi jedino ako su svi na brzoj vezi, na brzom serveru.

Ja imam to vec gotovo, testirao sam i to su iskustva.

Probao sam i AJAX/PHP/Mysql, AJAX/PHP/txt, Flash/PHP/Mysql, FLash/PHP/txt i svaki put je isto - mnogo zavisi od brzine veze oba korisnika.

Naravno, ovo je prica 1:1. Kada ima vise ljudi na chatu, onda problem raste, zamisli 200 ljudi na chatu koji pisu i citaju, mozes da ocekujes bar 70-100 querija u sekundi... suvise je sporo.

Dakle, PHP/Mysql (PHP/txt) moze da bude samo prelazno resenje.

Jedino pravo resenje je Java server + Flash client. To radi savrseno.

Ne znam za Flash Media Server, nisam probao, ali ako hoces WebCam, onda je to skoro jedino resenje, narocito sa Flash clientom.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat