Pogledajte određenu poruku
Staro 02. 06. 2011.   #5
m2-webs
SEO Majstor
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 05.02.2010
Lokacija: Beograd
Poruke: 34
Hvala: 1
17 "Hvala" u 9 poruka
m2-webs is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za m2-webs
Default

Sto se tice usluga, time se bavim. Tj. vec godinu i nesto dana mi je SEO primarni posao i sem toga nista drugo ne radim.

Mada iskreno, nisam bas nesto za domace poslove jer nemam bas razrvijene resurse za domaci net. Tj. ulog bi ti se vise isplatio ukoliko nadjes nekoga kome je google.rs fokus. Za domace klijente radim ili sitne poslove (kada ih prakticno prepustim pomocniku) ili kada moram (prijatelji i preporuke koje ne mogu da odbijem).

E sad, sto se tice optimizacije samog sajta, to bi trebalo da bude posao programera, tj. na osnovu uputstava i u koordinaciji sa covekom koji vodi SEO programeri zategnu sta treba. Takodje, ko je ozbiljan SEO strucnjak moze preuzeti na sebe i kreiranje sadrzaja jer bi morao da ima ljude u ekipi koji i to rade. Tako da ni to ne mora da ti oduzima mnogo vremena, samo dodelis pristup sajtu za unos sadrzaja i to je to.

Rekao si i da trazis "najboljeg na ovim prostorima" ali ti moram reci da to i nije pravi izbor ukoliko ne planiras da ulozis veliku sumu novca u to. Jacinu SEO strucnjaka bi trebalo da izaberes u odnosu na planirana ulaganja/ocekivanja. To bi bilo kao da zelis da angaujes 3 mehanicara formule 1 da ti "zategnu malo" trabanta.

Iskreno, moram reci da pojma nemam koliko nasi strucnjaci kostaju i koliko traze kada rade za domace klijente. Neka moja gruba procena je da bi optimalno ulaganje u optimizaciju (i onpage i linkovi) za period od nekih 6 meseci bilo izmedju 3000 i 5000 eur. U to je naravno ukljuceno i kreiranje sadrzaja, inicijalna izgradnja linkova i optimizacija samog sajta. I na to treba jos dodati mozda nekih nedelju dana rada programera koji su ti radili sajt.

Nakon ulozene te sume morao bi da imas dosta uvecanu posetu (i prodaju) a period od 6 meseci je sasvim dovaljan da se uspesno izanalizira situacija i kreira dugorocna strategija (uglavnom linkbuilding) koja ce doneti jake rezultate.

p.s. nisam ja neki vrhunski ekspert koji radi za top klijente pa da ne ispadne da ovde "solim pamet". Ovo je neko moje misljenje a na ovom forumu ima jos dosta vlasnika jakih domacih sajtova koji bi te sigurno i bolje usmerili
__________________
registracija vozila | Nadogradnja kose
m2-webs je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" m2-webs za poruku: