Pogledajte određenu poruku
Staro 03. 10. 2009.   #8
stecko
stara koska :)
Professional
 
Avatar stecko
 
Datum učlanjenja: 24.10.2008
Lokacija: Ćuprija
Poruke: 230
Hvala: 32
44 "Hvala" u 21 poruka
stecko is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za stecko Pošaljite poruku preko Skype™ za stecko
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman
Prodavcima je teško da imaju lager skupih stvari, naročito ako je nešto malo "egzotičnije", to jedino mogu da rade velike kuće tipa tehnomarket i slično.
E JEDINO te velike kuce imaju ugovore sa distributerima koji vaze u "kontra smeru".

1) Sto su prodali, prodali su, a ono sto ne prodaju, lepo vrate odakle su i uzeli (po ugovoru).
2) Valuta placanja prema distributreu (citaj uvozniku) minimum x2 duza nego prema bilo kojoj drugoj maloprodaji
3) ... mrzi me da nabrajam dalje, generalno - u mnogo su povlascenije polozaju od manjih maloprodaja (sto je i razumljivo)

Ima jos - mnogi od tih istih uvoznika se, u posldnje vreme pogotovu, gura i otvara retail prodavnice po Srbiji, i rade i VP i MP. Gurnu lepo skoro SVU robu u svoje MP objekte, koju u isto vreme prodaju i dilerski MP shopovima.

E nekeda se mogao drzati veliki lager sa sarolikom robom. On i sada postoji (pricam za shopove u "unutrasnjosti"), ali je znatno smanjen - ne isplati se. Kupovna moc je toliko opala i svela se na najNUZNIJE("..ide mi dete na fakultet") i najJEFTINIJE ("..ma i ovo ce da mi zavrsi(?!?!) posao.....") - NAZALOST!?!.

Da se vratim na temu:
Gore pomenuti sajt tokom poslednjih nekoliko godina nije doneo nista dobro ni kupcima (totalno pogresna inf. po pitanju cene, kolicina, prodajnog mesta,....), a ni prodavcima: oni koji se nalaze "u spisku prodajnih mesta" "peru ruke" po gore vec napisanom sistemu; za ove van spiska "prodajnih mesta" ->kupac koji dodje kod njih pita "zasto ste vi toliko skupi", dok ne utvrdimo da se covek o prozivodima koje zeli informisao na gore pomenutom mestu na internetu.
__________________
SteCom.rs | HostingServis.com

Poslednja izmena od stecko : 03. 10. 2009. u 09:03.
stecko je offline   Odgovorite uz citat