Tema: play2go.com
Pogledajte određenu poruku
Staro 29. 08. 2009.   #16
srdjan
xyz
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 25.10.2006
Poruke: 893
Hvala: 87
346 "Hvala" u 163 poruka
srdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu auru
Default

Pogrešno sam se izrazio... greške su pogrešan marketing, manjak fokusa na bitne stvari, ali i manjak onog prvog miliona dolara

Tvoj projekat rešava jednu tačno odredjenu potrebu korisnika (hrana) i lakše ih je povezati sa klijentima koji postoje samo da tu konkretnu potrebu zadovolje.

Ovde imaš aplikaciju koja teoretski može da reši "bilo koju potrebu za bilo čim", što logično postaje FAIL jer za tako nešto ne postoji realan marketing. Npr. ja mogu da ostvarim porudžbinu hrane iz PLAY2GO: postavim restoran na mapi, korisnik ga locira (GPS), restoran objavi cenovnik (XML upload ili veza na online bazu), korisnik ostvari narudžbinu (SMS) iz aplikacije. Problem je to što je postaviti i oglasiti infrastrukturu za ovakav mehanizam full-time posao, a to je samo jedna delatnost koju treba pokriti.

Offline marketing bio je još jedan FAIL. Previše novca je uloženo bez većih rezultata jer zbog nepoznatog terena (mobilna aplikacija) sve zajedno bilo je nedovoljno interesantno za klasične metode "od vrata do vrata". U retkim momentima kada smo kontaktirali neke koje bi trebalo da zanima (turistička organizacija) zbog najrazličitijih razloga nije bilo sluha. Online marketing je bio još slabiji Mislim da sam napisao na ovom sajtu ranije da je prava stvar plaćeni tekstovi u dnevnim novinama.

Ovaj poslednji napredak sa Google Maps kao i Google Local je doprineo da ubrzam neizbežno. Meni je lako da uradim File>New, ima drugih koji bi mogli više da izgube.

Sve zajedno je dovelo do prestanka razvoja projekta. Poslednja poruka na ovu temu je starija od godinu dana, a engine je u medjuvremenu toliko izmenjen da nisam siguran da bi rebuild aplikacije uspeo Servis je bio online samo da ne bi bio offline, mada su neke stvari korištene i posle, npr. vremenska prognoza za Exit09. Najviše je uspeha doneo kao efektan show-case za druge mobile poslove.

Ti drugi poslovi su pokazali da i restorani s početka imaju potrebu za mobilnim aplikacijama, ali ne na način koji sam ja zamislio prvog dana: da ih reklamiram lokalno u zamenu za a) evantualno njihov novac + b) neizbežno njihov rad. Promena plana je da razvijam mehanizam za reklamu (i ne samo reklamu), a restorani sami odluče da li žele da se reklamiraju, ili da neko drugi odluči za njih.

A drugi projekat će najverovanije biti lokalno ponudjen pod konceptom "izdajem web sajt"
srdjan je offline   Odgovorite uz citat