Pogledajte određenu poruku
Staro 10. 02. 2006.   #1
Dušan Dželebdžić
Nekad bio ddz
Expert
 
Avatar Dušan Dželebdžić
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 590
Hvala: 88
402 "Hvala" u 51 poruka
Dušan Dželebdžić će postati "faca" uskoroDušan Dželebdžić će postati "faca" uskoroDušan Dželebdžić će postati "faca" uskoroDušan Dželebdžić će postati "faca" uskoroDušan Dželebdžić će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko MSN za Dušan Dželebdžić Pošaljite poruku preko Skype™ za Dušan Dželebdžić
Default Koji markup jezik za CMS?

Pravim novu verziju jednog sajta, i rešio sam da jedino sadržaj baze ostane isti. U poslednjih nekoliko CMSova koje sam radio, za unos teksta se koristila RTE biblioteka (http://www.kevinroth.com/rte/demo.htm). Nisam neki ljubitelj čistog HTMLa u bazi, pa sam počeo da razmišljam o uprošćenom markupu. Naravno, nije mi padalo na pamet da smišljam svoj kad već postoje razvijena, istestirana i besplatna rešenja

BBCode i njegove varijante mi se ne sviđaju - umesto kucanja html kobasica, kucaju se bbcode kobasice, uz dodatak toga da više nema kontrole nad parametrima tagova.

Textile i Markdown mi deluju zanimljivo, mada opet donekle ograničavajuće. A posle jednog incidenta (promenio par karaktera u tuđoj klasi i sledeća dva sata tražio vaj d fak neće da radi) imam averziju prema "popravljanju" tuđeg kôda.

Koja su vaša iskustva, i šta biste mi predložili? Održavanje sajta će raditi tehnički pismeno lice, tako da komplikovana sintaksa nije problem - sve dok nije komplikovana toliko da postane teža od pisanja čistog HTMLa.
Dušan Dželebdžić je offline   Odgovorite uz citat