Pogledajte određenu poruku
Staro 10. 02. 2006.   #6
Dušan Dželebdžić
Nekad bio ddz
Expert
 
Avatar Dušan Dželebdžić
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 590
Hvala: 88
402 "Hvala" u 51 poruka
Dušan Dželebdžić će postati "faca" uskoroDušan Dželebdžić će postati "faca" uskoroDušan Dželebdžić će postati "faca" uskoroDušan Dželebdžić će postati "faca" uskoroDušan Dželebdžić će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko MSN za Dušan Dželebdžić Pošaljite poruku preko Skype™ za Dušan Dželebdžić
Default

Igrao sam se malo sa demonstracijom Textile-a na njegovoj matičnoj strani, i prijatno sam se iznenadio kad sam video da dopušta prikazivanje HTMLa ukucanog u njega - ako nešto i ne može da se napiše "tekstilno", a baš mi treba, može ručno da se ukuca HTML. Sa druge strane, često korišćeni tagovi su elegantno skraćeni. Aj lajk it

Doduše, ubih se pokušavajući da nađem parser na matičnoj strani. Čak sam i preko wikipedije uspeo da nađem jedan 3rd party skript, u kom sam posle letimičnog pogleda naišao na

PHP kôd:
$this->options['preserve_spaces'] = (isset($this->options['preserve_spaces']) ? $this->options['preserve_spaaces'] : 0); 
...što mi je bilo sasvim dovoljno da ga pošaljem u đubretaru.

Na kraju sam downloadovao ceo Textpattern i iz njega iščupao classTextile.php. Na forumu sam video da se ova varijanta ponaša malo čudno van Textpatterna (dodaje "hu" prefix na linkove, npr.) pa me interesuje, pre nego što se bacim na prčkanje po tuđem kôdu, da li postoji zvanična standalone verzija parsera?
Dušan Dželebdžić je offline   Odgovorite uz citat