Pogledajte određenu poruku
Staro 11. 01. 2006.   #26
bojan_bozovic
expert
Master
 
Avatar bojan_bozovic
 
Datum učlanjenja: 20.12.2005
Poruke: 730
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
bojan_bozovic is on a distinguished road
Default

@Petar

O kakvom objektno orijentisanom PHP pricas, kad bas kao i Perl ili Python, ne moras ni da deklarises promenjljivu da bi je koristio? Kako mozes da izvrsis uopste ikakvu apstrakciju tipova u objekte i funkcija u metode nad objektima uz nasledjuivanje osobina kad isti nisu definisani? PHP=bash. Tacka.
Moze CGI program i u C/C++ da se pise, i to bih i radio da mogu ikako (imam root access na serveru) jer bi morao da pisem dobar i citljiv kod. Ne mogu 10 includovanih fajlova da pretrazujem da bih video ima li kolizije sa promenjljivom koju sam negde **mozda** upotrebio.

#!/usr/bin/php -Wall
<?php
$string="Hello world!";
echo $string;
?>

Undeclared variable $string at /cgi-bin/hello.cgi line 2 - jebi si mater

E takav izlaz treba Kzem to zato sto nemas problema sa formmail skriptom, ali velikoj aplikaciji da se snadjes to je jezivo, i sto je veca to je gore, upravo zato sto ti PHP omogucava da pises ocajan kod, i cak stavise, ne dobijas nista ako pises dobar kod (u smislu procesiranja skripte, npr. da ima da se poveca warning level i sl.) i sto vise napises teze ti je da odradis nesto na brzinu jer nemas pojma koje promenljive mozes da koristis. Dalje, bolje je da je jezik kompajliran, makar se izvrsavao interpreterom kasnije, zbog prijavljivanja gresaka tokom kompilacije. Da su skripting jezici striktni kao tradicionalni, bilo bi mnogo lakse odrzavati veliku aplikaciju, plus imas razlog za OOP a to je definisanje potpuno apstraktnih objekata za reuse. Ako u object1.value1 mozes da stavis i string i broj nema nikakve svrhe, jer je upravo smisao OOP da se potpuno sakrije objekt od direktnog referenciranja, recimo: object1.Re i object1.Im definises kao niz, a da ne mozes da mu pristupis kao nizu recimo sa object1[1]!=object1.Im Kako to u PHP ili u Perlu ili u slicnom jeziku (lose da gore ne moze biti). Znam za is_float u PHP, ali ne bi smelo tako da se radi uopste Treba da pisemo i is_httpheader i is_gtkwindow da neko ne udari
$objekt->funkcija("hello world!");

Poslednja izmena od bojan_bozovic : 11. 01. 2006. u 18:47.
bojan_bozovic je offline   Odgovorite uz citat