Pogledajte određenu poruku
Staro 10. 09. 2010.   #19
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

Citat:
Originalno napisao jablan Pogledajte poruku
Pa kad pišeš kod, gledaš da tebi bude što zgodnije, a ne nekom drugom, zar ne? BTW, pretpostavljam da bi ti trebalo mnogo manje vremena da je taj prethodnik ostavio neku kratku dokumentaciju ili odvojio dan-dva da ti objasni arhitekturu...

Meni se template inheritance čini sasvim ok, logičan i ekonomičan koncept. Ali cenim da si u pravu da je debagiranje otežano, jer nikad nisi na prvi pogled siguran iz kog tačno fajla dolazi HTML koji vidiš na stranici, pa moraš da se "penješ" kroz hijerarhiju dok ga ne nađeš.
Pomagao mi je on, nije to problem, nego upravo ovo sto navodis, tesko je naci deo koda koji ti treba jer moras da trazis po stablu nasledjivanja gde se generise taj komad. Covek je suvise fakultetski iseckao arhitekturu, sa milion klasa koje nasledjuju jedna drugu i dodaju po jednu-dve metode svaka, i onda kontroler ima 10-tak "predaka" u hijerahiji, templejti isto tako, masa stvari se radi "automatski", tako da kad pogledas krajnji fajl nemas pojma odakle se neki komad koda stvorio, i zasto tako radi. I sto je najgore on je imao i logiku automatskog nasledjivanja templejta po imenu i folderima, sto na prvi pogled deluje jako elegantno, ali onda iz konkretnog templejta koji si otvorio ne mozes nikako da vidis odakle on nasledjuje sadrzaj, nego moras da znas logiku po kojoj se templejti ulancavaju. Ova varijanta gde to explicitno pise u templejtu je svakako bolja.

Nebitno, verovatno se samo radi o mind-setupu, meni je logicnije da templejte posmatram kao stranu koja dalje ima boxove u sebi, nego obrnuto kao box koji ima wrappere oko sebe. Pretpostavljam da je to samo stvar navike.
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat