Pogledajte određenu poruku
Staro 31. 08. 2008.   #9
biske
Иван Бишевац
Qualified
 
Avatar biske
 
Datum učlanjenja: 27.08.2008
Lokacija: Зубин Поток
Poruke: 176
Hvala: 109
208 "Hvala" u 18 poruka
biske is on a distinguished roadbiske is on a distinguished roadbiske is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za biske
Default

Citat:
Originalno napisao Dragi Tata Pogledajte poruku
Jesi li ti pitao istu stvar na ES-u nedavno?

U svakom slučaju da ponovim odgovor: možeš da radiš to u C++u ako baš hoćeš, ali ti je to kao da pališ kola da odeš do komšije preko puta. Više vremena ćeš da izgubiš dok ih isteraš iz garaže i uparkiraš kod komšije, nego što ti traje ceo put.
Konkretno, ako si već radio bazu u Accessu slobodno koristi Access i za aplikaciju, ili ako baš hoćeš neki C-like jezik, dohvati Visual C# 2008 Express (besplatno i legalno) ili recimo Javu.

C++ služi da se u njemu prave sistemi za baze (MySQL, MS SQL Server, Firebird... su pravljeni u C++u) a ne klijent aplikacije za pristup bazama.
Tačno je ja sam postavio isto pitanje na ES i ulogovao sam se na ovaj forum jer mislim da je malo više specijalizovan za određene stvari koje meni trebaju.
Očigledno da se ne razumemo. Kao što si primetio ja sam radio bazu u Accessu (tj. modeliranje u BPwinu i ERwinu i posle sam izvezao u access) i baza sa aplikacijom u Accessu mi trebaju za dobijanje bachelor diplome. Međutim ja hoću za neko komercijalno korišćenje baze da uradim aplikaciju u nekom drugom jeziku. Ok, Access je poseban slučaj gde imamo bazu i aplikaciju ali zamislimo da sam bazu radio u Oracle. Šta bi ste mi tada preporučili.
Uzgred Oracle ću početi da učim za nekih mesec ipo dana kada krenem na master studijama.

Citat:
Originalno napisao BluesRocker Pogledajte poruku
Baš sam hteo da odgovorim slično. Mislim da je za početak (a i na duži rok) bolje naučiti C# jer se mnogi uplaše od C++-a pa odustanu od programiranja. Sve je manje potrebe da se desktop aplikacije pišu u C++-u jer su današnji kompjuteri sve brži pa je uglavnom važnija brzina razvoja aplikacije od brzine izvršavanja.
Što se tiče primedbe da se mnogi uplaše C++-a pa odustanu od programiranja, nije mi to frka već potpuno suprotno. C++ sam radio na faksu pre skoro godinu dana i to je stvar (pored baza i jave) na koji ću se u budućnosti orijentisati tako da bi mi ovo došlo kao lepo i korisno jer bi posle dužeg vremena koristio C++, naučio bih nove stvari (uh što volim nova znanja). Trenutno sam zauzet faksom pa ne mogu da učim ono što želim (C++) ali bi ovo bila dobra prilika da ako već izdvajam vreme za učenje mog voljenog C++-a neka bude od neke koristi.
P.S. Znam i osnove Jave.

Hvala na komentarima.
biske je offline   Odgovorite uz citat