Pogledajte određenu poruku
Staro 31. 12. 2006.   #10
zira
Vladan Zirojević
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 09.06.2006
Lokacija: Beograd/Trebinje
Poruke: 903
Hvala: 106
183 "Hvala" u 82 poruka
zira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auru
Pošaljite ICQ poruku za zira Pošaljite poruku preko Skype™ za zira
Default

Citat:
Originalno napisao _blob_
ali ako imate ozbiljniju aplikaciju, koja treba lepo da izgleda, i ima puno razlicitih strana, i pritom dizajneri rade HTML a programeri koriste njihov HTML da bi sklapali aplikaciju...
E tu cela prica o pogresnosti templatinga apsolutno pada u vodu...
Rekoh vec, templejt engine ima smisla u odredjenim situacijama. Ali gornji navod ne pije vodu. Izgled web aplikacije generalno ne zavisi od toga da li ima templejt, a pogotovo ne od toga koji templejt engine.
Moja osnovna zamjerka ostaje da mi se ne dopada, u opstem slucaju, izmisljanje novog jezika za templejt, kada vec postoji PHP. Naciti PHP u mjeri koja je potrebna u templejtu nije nista slozenije od ucenja templejt sintakse, a ima univerzalniju vrijednost.
Druga zamjerka je brzina, pogotovo u "ozbiljnijim" aplikacijama. Stoga, nisam za upotrebu ne-PHP templejta, ukoliko zaista nije potrebno. Time stedis sat vremena dizajneru, a potom na milione puta procesiras te templejtove i dodajes cesto nepotrebnu slozenost.
Naravno, ovo je moj licni stav, mozda ja nisam mjerodavan, posto od alata uglavnom koristim samo tekst editor
__________________
Donesi.com SrediMe
zira je offline   Odgovorite uz citat