Pogledajte određenu poruku
Staro 27. 11. 2009.   #6
Mladjo
Mladen Milentijevic
Professional
 
Avatar Mladjo
 
Datum učlanjenja: 20.06.2007
Lokacija: Sweden
Poruke: 224
Hvala: 43
21 "Hvala" u 21 poruka
Mladjo is on a distinguished road
Default

Da objasnim malo iz mog ugla kakvo misljenje Svedjani imaju o Srbima i Srbiji. Ljudi sa kojima se ja srecem misljenje o Srbima pa i Srbiji donekle stvaraju na osnovu toga kakva su zivotna iskustva imali sa Srbima. To moze da bude pozitivno ili negativno i zavisi od slucaja do slucaja a preko interneta ili medija na isto se uopste ne moze se uticati.
Medjutim imao sam skorije priliku da se srecem sa Svedjanima i Amerikancima koji se ne krecu u takvim krugovima vec imaju neki svoj sociaty. Pre prvog susreta bio sam ubedjen da o nama misle onako kako su recimo cetnici predstavljani u partizanskim filmovima, sve sa krvavim bradama, kandzijama, prasetom nataknutim na kolac i balama izazvanim preteranim konzumiranjem rakije. Ti uopste nije slucaj. Agresivna kampanja koju su vodili zapadnoevropski i severnoamericki mediji protiv Srbije je prosle. Ljudi ovde ne pamte dugo. Kao kod nas sa narodnjackim hitovima. Cim neki drugi dodje onaj prethodni se zaboravi. Oni uopste nemaju osnovne informacije o Srbiji. Tip koji ima lanac city guide sajtova mi je predlozio da napravim sajt o Srbiji a da mi on da link sa city guide world. Inace ima i city guide Europe. Ja sam zakljucio da on nije siguran de je Srbija.
Upravo zbog toga mi se svidja ova ideja. Ja njemu recimo dam link i on informacije o Srbiji dobije na nacin na koji je naucio da ih dobija. Konkretno ja sa time dobijam jer ce on imati lepse misljenje i o meni kao pripadniku tog naroda.
__________________
Mladen Milentijevic

Poslednja izmena od Mladjo : 27. 11. 2009. u 18:33.
Mladjo je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" Mladjo za poruku: