Tema: FLASH i SEO
Pogledajte određenu poruku
Staro 21. 10. 2009.   #14
Leftfield
član
Certified
 
Avatar Leftfield
 
Datum učlanjenja: 11.10.2009
Lokacija: Budva
Poruke: 83
Hvala: 14
19 "Hvala" u 17 poruka
Leftfield is on a distinguished road
Default

Ok. Ja znam bolji primjer ali da se naslonimo na ovaj. Jeste, uradili su pošteno SEO. Prvo jel se ovakav sajt mogao uraditi u nekom CMS-u i da radi mnogo mnogo bolje? Dje su odje fleš efekti? Ovo je efektan fleš sajt: http://www.leoburnett.ca/ a www.beatport.com je najgluplji bespotrebni fleš sajt koga sam ikad vidjeo. To dobiješ kad oćeš da se igraš sa SEO i flešom.

1. Neće postojati dolazni linkovi ka nekom odredjenom tekstu (da ne pričamo o anchor)
Skoro da nema linkova ka drugim stranama osim ka naslovnoj. Ovaj sajt nije nikakav dokaza za fleš već za jačinu referrentnih inbound linkova!
2. Ostaće nepoznato kako, zašto i koliko je sajt indeksovan (otvara potpuno novu tematiku).
Znam da google ima proprietary kod za čitanje fleševa ali i dalje mi nije jasno kako? Ovo bi voliio da neko objasni: kako pretraživači indeksiraju fleš sajt.
3. Google ne indeksira spoljne fajlove koje fleš poziva!
Ovo je i dalje neosporeno.
4. Svi Artikli su na jednom url-u
I jesu. Kako će korisnik linkovati ne-"landing"-stranu
5. Nikad nećeš moći da testiraš SEO i da radiš analizu.
Zaista, kako se gleda statistika?
6. Social media marketing možeš da zaboraviš.
Skoro svi linkovi za ovaj sajt vode na naslovnu stranu. Oslanjaju se samo na sponzorstva i fun inbound linkove. Osim myspace, dje je tviter, technorati, digg i ostali? Tolike pare a nidje tih besplatnih linkova?

----------------------------------------------------------------
Elem,

Google ne rangira isto stranicu radjenu sa upitom nad bazom i običan html. Nadam se da oko ovog nema rasprave? Tako isto ne rangira ni fleš stranicu isto kao html. Neću ni da pričam o pravilu 3-8 sekundi i da ne pričamo o bezbjednosti (vidio sam https)

Iako google čita sadržaj iz fleša (svaki put kako njemu odgovara) izbacili su taj vraper - polubagovito nestandardno zavisno rešenje (za koje znam od početka). O tom vraperu možemo posebnom prilikom. I opet, ako google voli, ko kaže da će bing da iskulira to konkurentno a još BSD rešenje? Zašto i pored tog vrapera google izbacuje najmanji broj dolaznih linkova prema fleš sajtu?

Prikazivanje jednog sadržaja korisniku a drugog pretraživačima je cloaking. Ta tehnika je u ovom slučaju odobrena od googla a svakako da spada u sivu zonu. Znači nije white SEO. Naravno, slažem se sa tobom da će da poboljša rezultat, ali ipak nije white. To je samo pomoć koju google odobrava radi popularnosti i velikog brojeva sajtova radjenih u flešu.

Dokazi? Naj (bolji, skuplji, team developed) fleš sajtovi: Nike. BTW: Oni imaju svoj wrapper. Probaj u google da ukucaš Nike dobićeš preko 100 000 000 rezultata i sijaset Nike sajtova. A probaj u google da uneseš "running shoes" šta onda dobijaš? Dje su sada najke? Ista stvar i sa ovim sajtom.

Kao kranji rezultat tvoje tvrdnje volio bih da podješ na http://www.seomoz.org/blog/flash-and...still-dont-mix i objasniš ljudima da postoji SEO za fleš jer očigledno da nemaju pojma za ovako nešto.

Apropo, za pRED-a, nisam komentarisao da zna tebe, nego zato što kaže da mu se više svidja tvoj odgovor mada nezna tačno zašto.
Leftfield je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" Leftfield za poruku: