Pogledajte određenu poruku
Staro 18. 06. 2008.   #39
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

U prvi mah nisam hteo da se ukljucujem u diskusiju iako sam sve procitao i pratim.

Interesantno je da se ljudi, cak i oni kojima je Internet zanimanje, lakse odlucuju da nesto nazovu za "neprimereno" ponasanje kao sto je spam nego sto bi vrlo slicna stvar u offline svetu bila nazvana tako. Imam utisak da bi cold calling bi kod nas bio redje okarakterisano kao "neprimereno" ponasanje nego sto se umesto telefonske ponude neko odlucio da posalje mejl. Meni licno, cold calling je mnogo "neprimereniji" od spama jer sam tu obavezan da pricam sa nekim barem neko vreme, a mejl ne moram ni da procitam.

Ne zelim nikog da branim ni da napadam u ovoj diskusiji ali moje misljenje je da nije spam ako nekom posaljes ponudu za koju smatras da bi mogao biti interesantan. Pre sam procitao bas u whitepaperu za permission marketing kako je neki roditelj rekao svom detetu da ne prica sa nepoznatim osobama a onda ga je dete pitalo a kako onda da upozna nove osobe. Po toj logici ako posaljes i samo jedan mejl nekoj kompaniji npr. poziv za sponzorstvo ta kompanija te moze optuziti za spam sto je bezveze. Koliko cesto dobijam press releasove od raznih marketing agencija a pogotovo koliko sam pre dobijao pa nikog nisam nazvao spamerom, ako mi se mail ne svidja ili ga obrisem ili ni ne otvorim.

Naravno, vrlo je pozeljno da iz mejla zakljucim da je barem pro forme mejl namenjen samo meni, da je napisano zasto bi bas meni trebala ta ponuda.
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe

Poslednja izmena od Dejan Bizinger : 18. 06. 2008. u 12:19.
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat