Pogledajte određenu poruku
Staro 03. 11. 2013.   #1
Anakin14
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 23.02.2012
Poruke: 92
Hvala: 0
1.169 "Hvala" u 15 poruka
Anakin14 is on a distinguished roadAnakin14 is on a distinguished roadAnakin14 is on a distinguished roadAnakin14 is on a distinguished roadAnakin14 is on a distinguished roadAnakin14 is on a distinguished roadAnakin14 is on a distinguished roadAnakin14 is on a distinguished roadAnakin14 is on a distinguished road
Default mysql problem sa id poljem

Ovako, imam bazu kojoj pristupa dosta klijenata u isto vreme, i koristio sam auto increament polje da bi bez problema postavio ID svakog row-a bez da citam svaki put max value iz id-a i rizikujem da neki klijent vec postavi taj id i dodatno komplikujem stvari.

E sada sam zbog performansa podelio tabelu na table_rad i table_rad_temp gde u danasnjem danu upisujem u temp tabelu i na kraju rada svakog klijenta njegova polja prabacujem u glavnu tabelu. Ovo sam uradio jer mi je dosta citanja za dasanji dan, a manje za arhivu.

E sada se stvorila poterba za rad_meta tabelom, ali je problem sledeci, ID-ovi stvoreni autoincreament poljem u temp tabeli nisu isti jer kada mysql prebaci u glavnu tabelu on za ta polja kreira nove auto increament vrendosti.

Jedno resenje je ono koje sam i hteo da izbegnem a to je da mi kod generise ID za svaku transakciju pa da lockujem tabelu na svakom pisanju itd ali to zelim da izbegnem

Mozda je jedno od resenja da u glavnu/temp tabelu ubacim row metaid, pa da za one redove kojima je potreban meta generisem neki metaid na osnovu drugih parametara iz tog reda, ali opet to je jedan dodatni column koji opet nece biti potreban za sve redove.

U sustini kada se upisuje u dnenvu tabelu sve je u redu, jer meta field dobija autoincreament id ali je problem na kraju dana kada transakcija kopira sve u glavnu tabelu i brise iz dnevne.

Da li je mozda najbolje resenje da ubacim denormalizovana polja, pa da imam null vrednosti?
Anakin14 je offline   Odgovorite uz citat