Pogledajte određenu poruku
Staro 11. 08. 2008.   #75
filmil
хардвераш
Qualified
 
Datum učlanjenja: 04.01.2007
Lokacija: Маунтин Вју, САД
Poruke: 117
Hvala: 4
25 "Hvala" u 10 poruka
filmil is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Dragi Tata Pogledajte poruku
Ozbiljno, nikad nisam čuo da se tako nešto piše u Lispu. Je li to onaj "pravi" Lisp -interpretiran i sa GC-om, ili neki Lisp-like preporcesor koji se kompajlira u npr C?
Прави је, утолико што је у питању стварно лисп код. Неправи, утолико што се не извршава на уобичајен начин помоћу интерпретера и компајлера. Може да се користи у симулатору (тада се „библиотечке функције“ тумаче као токови сигнала) или да се пребаци у опис електричне мреже (то ради софтвер, аутоматски), што се касније користи да направи хардвер (опет софтвером, аутоматски). Једном кад је хардвер направљен, више се не види чиме је направљен.

Лисп помињем јер се појављује на неочекиваним местима (пример изнад), за разлику од других специјализованих алата за једну и само једну намену. За мене је ПХП архетип алата за само једну намену, као они супер-ножеви на ТВ-шопу који могу да сецкају парадајз на троуглиће ал ћете грдно да се намучите да их употребите за ишта друго. Зато сам га поменуо у прошлој поруци, као архетип, ништа мање, ништа више.

Дисклејмер: да ме случајно неко не би стрељао што пишем ово што пишем, да нагласим да ништа нисам рекао о корисницима/програмерима/итд који рабе ПХП — свако треба да користи оно што му врши посао.

ф
__________________
Рад је створио човека. Рад ће га и уништити.

Poslednja izmena od filmil : 11. 08. 2008. u 19:23.
filmil je offline