Pogledajte određenu poruku
Staro 27. 05. 2006.   #13
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

Citat:
nixa:
...da ne ulazim u detalje koja je moja metodologija
ček da ti možda nije možda metodologija, malo malo pa dođeš u BL da se istreseš i kršiš zarađeni novac... )

Citat:
[b]Ilija:[/]
Eto, nisam od onih koji "uzmu, odrade projekat pa posle ispale sa društvom do grada jer ovaj posao ne smatraju mnogo ozbiljno".
E ovdje moram da citiram Laurenta Garniera i njegove riječi o profesionalnim DJ-ma, ali je mislim univerzalno primjenljiv u svim industrijama.

Citat:
“Svi promoteri večeri će vam pričati o DJevima koji se kad završe set, vrate u hotel kao što se vraća kući posle radnog dana. Poznajem i one koji nikad ne plešu zato što to ne vole, čak ni iza ploča, u intimnosti kabine. To je čudno, biti DJ a ne voleti plesati, gotovo anomalia. Kako da preneseš groznicu nekome ako već nisi sam zaražen? Pogledajte Jeffa Millsa dok svira, potpuno je upijen u muziku koju pušta, grozničav je, oseća muziku svakom svojom porom. Ako DJ ne uspe da oseti muzičke vibracije koje teraju plesače da mrdaju guzom, to znači da on ne oseća energiju koju mu sala šalje.

Pravilo igre je nemilosrdno: ako ne daš ništa, ne dobijaš ništa. Poznajem DJeve koji izvode svoju umetnost samo zbog novca. Drugi to rade da bi putovali, živeli kao carevi i kresali plavuše. Neki drugi su opsednuti željom da postanu slavni. Ali postoji i jedan dobar deo umetnika za koje je muzika ostala prioritet.”
—Laueren Garnier, Electrochoc, strana 166
Ne znam, zarađeno negdje moraš da trošiš. Ili zarađivanje onda nema smisla. Mislim da na duže staze filozofija 100% posvećenosti poslu vodi u propast, burnout... posle koga je neophodno minum 4 godine bez ikakvog rada da se popraviš, ili se u goroj varijanti pukneš za čitav život. Ne moraš isključivo, da odeš sa društvom do grada, odeš u bordel, rokneš se tu i tamo kokainom (dobra je plata, može se)... mislim treba naći neko sredstvo za izduvavanje. Ja ga iskreno još uvijek tražim, ali mislim da sam na dobrom putu. Uspio sam skoro polugodišnjom pauzom da se dobro "očistim" od "pravog posla", ali ovih poslednjih dana radim punim tempom i to je neka totalno drugačija priča.
mungos je offline   Odgovorite uz citat