Pogledajte određenu poruku
Staro 30. 03. 2007.   #3
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

Citat:
Originalno napisao pcigre
Imam prijatelja koji ima agenciju (marketing). Da li bi mogao možda da nekako preko njegove firme primim novac iz inostranstva?
Da. Tvoj prijatelj napravi dve fakture za ucinjeni iznos (jednu deviznu i jednu dinarsku sa istim iznosom kao na prvoj ali u dinarima po srednjem kursu na dan kreiranja fakture). Oni posalju novac, tvoj drugar podigne pare, konvertuje u dinare i prosledi tebi. Ovo naravno pod uslovom da je pausalac i da ima devizni racun.

Inace, uz manje probleme mozes i da primis novac iz inostranstva i kao fizicko lice. Jednostvo otvoris racun u bilo kojoj banci, trazis instrukcije za prijem novca iz te i te zemlje u toj i toj valuti, posaljes klijentu, on ti uplati pare i to je to. U nekim bankama moze biti cimanja oko toga ko ti i zasto salje pare (toga ranije nije bilo ali boze moj). E sad, po zakonu valjda moras da se prijavis sam poreskoj i platis 15% (ako se ne varam) od te sume u roku od 15 dana, ali nisam siguran da to iko radi, a kako niko jos uvek nije imao probleme zbog toga, sam odluci kako ces se ponasati
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!
dinke je offline   Odgovorite uz citat