Pogledajte određenu poruku
Staro 24. 12. 2006.   #5
misk0
majstor
Wrote a book
 
Avatar misk0
 
Datum učlanjenja: 30.01.2006
Lokacija: Lugano - Switzerland
Poruke: 1.251
Hvala: 219
106 "Hvala" u 67 poruka
misk0 će postati "faca" uskoromisk0 će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za misk0 Pošaljite poruku preko Skype™ za misk0
Default

@Dejan: to je super, pojavljuje se tonu nekih stvari o kojima nisam ni razmisljao.
A jeste razmisljali da i tu razvijete (ili koristite vec neki postojeci) app server. Tad se ne bi pojavljivao problem od 500 client konekcija na DB vec bi konekcije bile uradjene preko APP servera, a za DB bi se koristio connection pool.
Hm.. ali tu je opet opterecenje na APP serveru, pa pitanje kako njega rijesiti.

Ja imam iskustvo od prije par godina za Oracle DB i Oracle App Serverom, ali tad je na klijentima fakticki bilo neophodno dozvoliti izvrsavanje certifikovanih Java Appleta i citav ekran browsera je bio jedan java Applet. To je donekle OK rjesenje, ali desktop app mi i dalje izgledaju ljepse (i funkcionalnije) od Java Appleta, a osim toga manje opterecuju masinu. Znaci bilo bi interesantno iskoristiti vec postojeci App Server a napraviti EXE aplikaciju (interesuje me samo Windows platforma) koja bi se azurirala i svu komunikaciju obavljala sa app serverom.

@jablan: da, ali tad je potrebno imati domen, sharing i slicne stvari koje nisu bas najsrecnije rjesenje. Pogotovo ako je rijec o udaljenim lokacijama sirom zemlje i slicno. Mozda i moze ....

@kaizen: thx.

U sustini, ne radim jos nista, samo razmisljam, cisto da podijelim sa ljudim iz 'struke' ideje da vidim dokle to moze otici ukoliko se sutra ukaze potreba za tako necim.

Ajd, ako imate jos kakvih ideja ili zamisli, podijelite ih ovdje..

pozz.
misk0 je offline   Odgovorite uz citat