Pogledajte određenu poruku
Staro 08. 05. 2014.   #46
alfaunits
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 28.05.2010
Poruke: 296
Hvala: 4
36 "Hvala" u 30 poruka
alfaunits is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao buksula Pogledajte poruku
Jel taj ebanking pre browsera nesto novo. Ja imam taj paket od 700 din, i imam samo standardni paket, verujem halcom ili apex koji ne radi.
Halcom verovatno imas. Obican e-banking, preko (valjda Saginog ili ASSECO-ovog resenja, ne znam iskreno) radi preko browsera, samo trazi onu karticu (nece ti mozda raditi iz ne-IE-a, ali meni to licno ne smeta nikada, mada mislim da ovaj deo moze sada iz svih da radi)
Ako imas osnovni paket (500RSD), dodatno placas e-banking, a HALCOM se vise isplati na duze staze, koliko se secam, pa vecina ide na njega.

Citat:
Originalno napisao Gargoyle Pogledajte poruku
Jel može neko da objasni kako se traži (i dobija) taj kurs u Intezi?
Zovem telefonom (koji broj), šaljem mail, ili šta?
I za koje iznose oni to uopšte rade? >koliko?
Zavisi sta koristis. Ako koristis OfficeBanking, zoves "Trezor", kazes da trazis kurs za prodaju "toliko i toliko deviza". Intesa nazalost tek za koju hiljadu daje bolji kurs, inace je tipican. (U RF dobijam dobar kurs i za 1000eur). Bas sam probao po 1EUR da prodam i kurs nije onaj iz Kursne Liste, vec je bolji prilicno - ali opet nije dobar ni blizu kao onaj sto dobijem kad trazim.
Npr. srednji 115.5 proslog meseca, dobijen 115 (sto je gore nego u Raiffeisenu), ali opet bolje od 114.5 koji je bio za 1EUR kad se proda.
Za dolare je Intesa OK, ali ostale valute je RF ubedljivo bolja. JPY primam cesto, i ne pada mi na pamet da koristim Intesu za to

Citat:
Originalno napisao buksula Pogledajte poruku
Najbolji kurs ako je to nekome bitno ima Procredit banka.
Mislim da si u pravu. To sam gledao u jednoj firmi, oni uvek znaju koji kurs im PC nudi, i uvek je slican kursu NBS.
Ali, nigde nemas to na papiru, niti mozes videti dok ne otvoris racun
__________________
http://www.alfasp.com
alfaunits je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" alfaunits za poruku: