Pogledajte određenu poruku
Staro 26. 05. 2008.   #1
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default pogresno enkodovane fancy quotes

Imam bazu textova koji su skupljani sa RSS-a, a posto Wordpress stavlja svugde fancy (curly) navodnike i apostrofe, to se zeznulo kod uvoza u bazu. Baza je utf8, ali verovatno nije uradjeno SET NAMES utf8, nisam siguran posto sam ja dobio gotove podatke. Posledica je da u browseru dobijemo ? umesto apostrofa i navodnika...

Elem ja sad to treba da popravim (zamenim ove fancy, sa obicnim navodnicima), je lima neko ideju kako ovo uraditi sto bezbolnije?

Prvo sam mislio da uradim search and replace, ali nemam pojma koji je karakter za navodnike koji je snimljen u bazi, ni kako da dodjem do njega... iz shella ne mogu da ga vidim, a kad se uradi output Firefox prikaze samo znake pitanja..
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat